TOP 10 aut z devadesátek, na které se nedá zapomenout

Devadesátá léta pro řadu z nás představovala počátek zajímavé éry, která přinesla zcela nový pohled a rozmach v mnoha oblastech. Na své si samozřejmě přišli i milovníci aut. Najednou se otevřela možnost mít opravdu zajímavé kusy, přičemž některé z nich můžeme na silnicích spatřit dodnes. Podívejte se, které auťáky se staly legendárními hrdiny devadesátých let.
aut
TOP 10 aut 90. let (foto: depositphotos)

8. Audi

Také Audi A4 B5 se v období devadesátek hřálo na výsluní. Oblibu si auto získalo díky elegantní karosérii a poctivému interiéru s maximální odolností. Vynikalo ale i po motoristické stránce, velmi slušná byla také bohatá výbava. I dodnes seženete kousky v dobrém stavu kolem osmi tisíc.

Audi A4 B6

9. BMW

Další libovkou devadesátek byla značka BMW, a to konkrétně BMW 5 E39 a BMW 3 E46, které představovaly velké lákadlo pro většinu automobilových nadšenců. A aby ne, vynikaly skvělými jízdními vlastnostmi, perfektním komfortem, vysokou kvalitou a dynamikou. V mnohých ohledech pak byly vzhledem k době docela napřed před konkurencí.

Legenda od BMW.

10. Fiat

Pokud bychom měli jmenovat nezapomenutelného auto devadesátých let, pak by to byl jednoznačně Fiat Multipla, jehož design jde jen těžko definovat. Zatímco jeho vzhled zvenčí působil poněkud prapodivně, interiér už byl o něco přívětivější – nabízel šestimístné uspořádání s prostorným kufrem, což na tu dobu nebylo tak obvyklé. Ani jízdními vlastnostmi na tom nebyl úplně špatně, jen ten design byl častým předmětem diskuzí.

Fiat Multipla

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 Nejprodávanější auta na světě

TOP 10 Nejslavnější filmová auta

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share