10 nejlépe placených profesí na světě

Zjistěte, které profese nabízejí nejlepší platby a příležitosti. Od CEO a lékařů až po investiční bankéře a datové vědce, tyto profese jsou nejen dobře placené, ale také zajišťují zajímavou a perspektivní kariéru. Sledujte, jak se trh práce vyvíjí a které profese jsou v dnešní době nejžádanější.

1. Nejlépe placý je CEO (generální ředitel)

Tato pozice je nejlépe placená a přináší vysokou autoritou, přičemž celková míra zaměstnanosti by měla v letech 2020 až 2030 vykazovat průměrný nárůst o 8 %. Na pracovních portálech je každý rok zveřejněno velké množství volných míst pro top manažery. Tato pozice vyžaduje silné vůdčí schopnosti a dobrou komunikaci. Generální ředitel je zodpovědný za udržování všech operací společnosti.

2. Lékaři

Pandemie ovlivnila platy lékařské sféry. Roste poptávka po lepších zdravotnických zařízeních a kvalifikovaných odbornících. To vede k růstu platů lékařů. Pro tento obor je specifická odpovědnost a vysoké platy.

3. Firemní právník

Co je lepší než vzrušující kariéra, která je skvěle placená? Poptávka po firemních právnících rok od roku výrazně stoupá. Firemní právníci jsou právními obchodními poradci pro podniky a instituce. Jejich hlavním úkolem je radit klientům o jejich zákonných právech a povinnostech. Získání právnického titulu je prvním krokem. Jde o zodpovědnou práci, protože budete mít na starost smlouvy a vaše rady budou ovlivňovat budoucnost dané společnosti.

4. Investiční bankéř

Postpandemická ekonomika je důkazem vývoje v sektoru investičního bankovnictví. Hlavními lákadly jsou konkurenceschopné platy a příslib stálého růstu. Očekává se, že pracovní místa v cenných papírech, komoditách a finančních službách vzrostou v následujících letech až o 10 %. Zpočátku začnete jako analytik. Někteří mohou začít svou kariéru v investičním bankovnictví jako společník. Hierarchie šplhá nad funkce viceprezidenta a generálního ředitele. Mezi každodenní úkoly patří rozsáhlý průzkum trhu, analýza zpráv a provádění finančních modelů.

5. Datový vědec

Vzhledem k neustálému nárůstu poptávky není pochyb o tom, že datová věda patří mezi 100 nejlépe placených pracovních míst na světě. Po důkladné kontrole dostupných dat pro všechna odvětví a sektory jsou pracovní místa v oblasti datové vědy nejlepší z celé řady. Každý rok lze zaznamenat až 29% nárůst poptávky. Je zde důležitá obchodní bystrost a zodpovědné rozhodování. Základním požadavkem je zdroj, analýza, interpretace a správa komplexních dat.

6. Projektový manažer

Projektoví manažeři jsou architekty úspěšných projektů a jsou nezbytní pro růst a rozvoj společnosti. Proto je jejich role v organizaci nepostradatelná. S očekávaným průměrným nárůstem pracovních příležitostí o 11 % mezi roky 2020 a 2030 je trh práce pro projektové manažery silný. Projektový manažer je zodpovědný za vedení týmu k dokončení projektu v rámci stanoveného časového plánu a rozpočtu. Tato role vyžaduje vynikající vůdčí schopnosti, zdravý úsudek a důkladné porozumění oboru.

7. Senior Software Engineer

Softwarový průmysl je odvětví s mnoha doménami, které vždy nabírá nadějné talenty a nabízí jednu z nejlepších pracovních pozic na světě, pokud jde o plat, spokojenost s prací a dostupnost práce senior softwarových inženýrů. Očekává se, že zaměstnanost senior softwarových inženýrů vzroste do roku 2027 o 21 %, po překonání průměrné míry růstu 5 % u ostatních povolání. S pomocí technických nástrojů, jako jsou kódy a platformy, je softwarový inženýr zodpovědný za rozhodování o návrhu. Vytváří prototypy podle požadavků klientů.

8. Weboví vývojáři

Vývoj webu je lukrativní obor v moderní době ovládané technologiemi. Očekává se výrazný nárůst na trhu práce pro tento obor. Stále více lidí hledá digitální transformaci a podniky, které chtějí zlepšit svou konkurenceschopnost, se bez webových vývojářů neobejdou. Jejich primárním cílem je navrhovat, vytvářet a upravovat webové stránky.

9. Architekt řešení pro internet věcí (IoT)

Architekti řešení IoT monitorují, vyhodnocují a kontrolují strategii vývoje a pomáhají při přesném nasazení řešení. Jsou také zodpovědní za aktivní účast v konstrukčním oddělení, aby udrželi efektivní zapojení do ekosystému.

10. Vedoucí inženýři

Další nejlépe placenou prací ve světě strojírenství je role manažera. Rozsah pracovních míst pro inženýrské manažery pozvolně roste. Supervize a řízení jsou primární rolí každého vedoucího inženýra. Má na starosti různé projekty, více týmů a různé klienty. Multi-tasking je jednou z důležitých dovedností, které jsou zde vyžadovány.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

TOP 10 NEJSLAVNĚJŠÍ FILMOVÁ AUTA

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share