TOP 10: Zajímavosti ze světa Marvelu

logo společnosti Marvel

Marvel oslavil v minulém roce 80 let své existence a za tu dobu se v něm toho stalo tak moc, že by se o tom dalo napsat několik knih. Takový prostor na to dnes nemáme, ale na druhou stranu aspoň mohu slíbit, že tahle top desítka určitě není posledním článkem o zajímavých a někdy i šokujících faktech z dílny na zázraky. Tak pojďme na to!

10. Timely Comics

Úplně na počátku všeho (1939) neexistoval Marvel, ale Timely Comics. Prvními hrdiny byli (pro některé překvapivě) Human Torch a Namor the Sub-Mariner. Prodalo se téměř milion výtisků, a tak tvůrci zažili neuvěřitelný úspěch. O dva roky později vznikl vlastenecký Captain America, kterého se prodalo už přes milion a vydavatelství začalo nabírat na síle. Ne nadarmo se období 30. – 50. let nazývá Zlatý věk komiksu. Stalo se tak hlavně díky válečnému stavu, protože hrdinové z komiksů dokázali hravě porazit jakékoliv zlo. Pro lidi tak jejich příběhy představovaly příjemný únik z temné reality. Později se vydavatelství přejmenovalo na Atlas Comics, ale na počátku 60. let (s příchodem Stana Leeho) se opět přejmenovalo na současné Marvel Comics.

Total
0
Shares
Související články
Nejvyšší lidé
Read More

Poznejte 10 nejvyšších lidí v historii

Vysoké lidi můžeme na ulici potkávat každý den, kdo je z nich ale nejvyšší? Možná se nedozvíme, jaký člověk byl nejvyšší v historii, ale z dochovaných záznamů víme o 10 lidech, kteří mezi ně rozhodně patří. Tito jedinci, tyčící se vysoko nad svými vrstevníky, si získali fascinaci a pozornost lidí po celém světě. V tomto článku se ponoříme do světa nejvyšších lidí, které se kdy podařilo zaznamenat.
bydlení
Read More

TOP 10 stylů bydlení. Který z nich učaruje vám?

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně a příjemně. Zařizujeme si jej proto k obrazu svému. V našem domově se tak odráží kousek nás samých. Často podlehneme některému ze stylů bydlení, těch není zrovna málo – a to je dobře, protože si tak alespoň máme z čeho vybírat. Tohle je TOP 10 nejznámějších. Který z nich vám padne do oka?
prachu
Read More

Bojujete doma s nánosy prachu? Přinášíme 10 tipů, jak se ho zbavit

Šedý povlak na nábytku vůbec nevypadá pěkně. Děti vtipkují, když do prachové vrstvy prsty kreslí obrázky. Vám jde z drobných částeček prachu hlava kolem. S prachem v domácnosti bojujeme snad všichni. Někteří z nás už ale vědí, jak nad ním vyzrát. Chcete to vědět také? Přečtěte si následujících 10 tipů, jak se doma zbavit prachu.
Total
0
Share