TOP 10: Zajímavosti ze světa Marvelu

logo společnosti Marvel

Marvel oslavil v minulém roce 80 let své existence a za tu dobu se v něm toho stalo tak moc, že by se o tom dalo napsat několik knih. Takový prostor na to dnes nemáme, ale na druhou stranu aspoň mohu slíbit, že tahle top desítka určitě není posledním článkem o zajímavých a někdy i šokujících faktech z dílny na zázraky. Tak pojďme na to!

10. Timely Comics

Úplně na počátku všeho (1939) neexistoval Marvel, ale Timely Comics. Prvními hrdiny byli (pro některé překvapivě) Human Torch a Namor the Sub-Mariner. Prodalo se téměř milion výtisků, a tak tvůrci zažili neuvěřitelný úspěch. O dva roky později vznikl vlastenecký Captain America, kterého se prodalo už přes milion a vydavatelství začalo nabírat na síle. Ne nadarmo se období 30. – 50. let nazývá Zlatý věk komiksu. Stalo se tak hlavně díky válečnému stavu, protože hrdinové z komiksů dokázali hravě porazit jakékoliv zlo. Pro lidi tak jejich příběhy představovaly příjemný únik z temné reality. Později se vydavatelství přejmenovalo na Atlas Comics, ale na počátku 60. let (s příchodem Stana Leeho) se opět přejmenovalo na současné Marvel Comics.

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share