TOP 10: Zajímavosti ze světa Marvelu

logo společnosti Marvel

Marvel oslavil v minulém roce 80 let své existence a za tu dobu se v něm toho stalo tak moc, že by se o tom dalo napsat několik knih. Takový prostor na to dnes nemáme, ale na druhou stranu aspoň mohu slíbit, že tahle top desítka určitě není posledním článkem o zajímavých a někdy i šokujících faktech z dílny na zázraky. Tak pojďme na to!

10. Timely Comics

Úplně na počátku všeho (1939) neexistoval Marvel, ale Timely Comics. Prvními hrdiny byli (pro některé překvapivě) Human Torch a Namor the Sub-Mariner. Prodalo se téměř milion výtisků, a tak tvůrci zažili neuvěřitelný úspěch. O dva roky později vznikl vlastenecký Captain America, kterého se prodalo už přes milion a vydavatelství začalo nabírat na síle. Ne nadarmo se období 30. – 50. let nazývá Zlatý věk komiksu. Stalo se tak hlavně díky válečnému stavu, protože hrdinové z komiksů dokázali hravě porazit jakékoliv zlo. Pro lidi tak jejich příběhy představovaly příjemný únik z temné reality. Později se vydavatelství přejmenovalo na Atlas Comics, ale na počátku 60. let (s příchodem Stana Leeho) se opět přejmenovalo na současné Marvel Comics.

Total
0
Shares
Související články
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
Total
0
Share