TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Berlíně

Berlín je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Evropy, co se historie týče. Není tedy divu, že je velice vyhledávaným místem pro mnoho turistů. Proto jsme připravili seznam míst, která byste si neměli nechat ujít při návštěvě tohoto hlavního města. Ideální na podzimní víkendový výlet k našim sousedům.
Berlín
Máte před sebou volný víkend? Zajeďte si do Berlína, je plný krásných památek. (foto: depositphotos)

1. Alexandrovo náměstí

Alexandrovo náměstí je jedno z nejznámějších míst Berlína. Toto téměř obdélníkové prostranství je hlavním komunikačním centrem. Své jméno nese dle cara Alexandra I. Dříve sloužilo jako dobytčí trh.

berlín
Alexanderplatz (foto: depositphotos)

2. gendarmenmarkt

Gendarmenmarkt je jedním z nejkrásnějších náměstí tohoto města. Poblíž tohoto náměstí leží velice exkluzivní berlínské nákupní ulice. Nachází se zde nejpůsobivější prvky berlínské architektury, jako je koncertní dům a německá katedrála.

Gendarmenmarkt
Gendarmenmarkt (foto: depositphotos)

3. Památník věnovaný zavražděným židům

Tento židovský památník, nazývaný také Památníkem holocaustu, byl otevřen v roce 2005. Jeho rozloha činí 13 100 m2 a připomíná hrůzy, které se zde během války odehrály. Je postaven na vzpomínku zavražděných židů během holocaustu. Památník je významný jak pro berlínské obyvatele, tak pro turisty.

památník
Vzpomínka na oběti holocaustu. (foto: depositphotos)

4. Berlínská katedrála

Berlínská katedrála (Berliner Dom) byla dostavena v roce 1905. Je to spíše jakýsi zkrácený název pro Evangelický nejvyšší farní a kolegiální kostel v Berlíně. Tato katedrála nebyla nikdy katedrálou ve skutečném slova smyslu, protože zde nikdy neměl sídlo žádný z biskupů.

katedrála
Berliner Dom (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share