TOP 10: Nejpovedenější repliky slavných památek

Tento článek nadchne každého turistu, který rád cestuje po zemích a sbírá fotky do svých alb. Právě takovýto člověk ocení, když si bude moct vyfotit slavnou Šikmou věž netradičně několik kilometrů od Chicaga nebo dokonalou verzi Sochy svobody v Japonsku. Právě v tomto článku poznáte nejpovedenější repliky slavných památek, které kdy byly vytvořené. Je až neuvěřitelné, jak jsou jednotlivé napodobeniny k nerozeznání od originálu.
repliky
Mount Rushmore v Jižní Dakotě má také svoji repliku. (foto: depositphotos)

1. parthenón (nashville, USA)

Parhenón v Nashvillu je zmenšeným originálem, který můžeme vidět v Aténách. Byl postaven v roce 1897 a v současné době slouží jako muzeum umění a nachází se na vrcholu Centennialského parku. Je přesnou kopií athénského originálu a patří tedy mezi velmi povedené repliky.

Parthenon
Parthenón v Nashvillu. (foto: depositphotos)

2. bílý dům (mclean, usa)

Repliku Bílého domu trvalo postavit celých 7 let. Dva roky trvalo přetvořit původní plány Bílého domu dle požadovaného měřítka. Tři roky trvaly veškeré stavby a další dva roky zabraly poslední dolaďovací práce. Je to ale velmi věrná kopie. I každý okenní rám má stejné zdobení. Přestože je replika o hodně menším modelem než originál, zahrnuje všechny místnosti. Od Trumanova balkonu, Lincolnovy jídelny až po Oválnou pracovnu. Cena tohoto prezidentského sídla se pohybuje kolem 4,65 milionu dolarů.

3. stonehenge (maryhill, usa)

Replika slavného Stonehenge se nachází v Maryhillu ve Washingtonu. Do provozu byla uvedena na počátku 20. století, podnikatelem Samuelem Hillem. Tato napodobenina byla postavena na úctu památky všem zesnulým během 1. sv. války. Stavba památníku byla dokončena v roce 1929 a je z betonu. Vstupné je zdarma, ale jakékoliv dary jsou vítány. Veškeré získané prostředky jsou pak využívány na údržbu objektu.

stonehenge
Maryhill, Stonehenge (foto: depositphotos)

4. mount rushmore (ČCHUNG-ČCHING, ČÍNA)

Tato napodobenina, zobrazující tváře čtyř slavných prezidentů, je zhruba 60 stop vysoká. Můžeme ji najít v čínském parku Čchung-čching. Čína tuto repliku postavila na počest Američanům, kteří jim pomohli během dlouhých krvavých válek porazit Japonsko.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share