TOP 10: Nejdražší boty na světě

Sice se říká, že šaty dělají člověka, ale boty jsou také důležitou součástí naší image. Už z nadpisu je zřejmě patrné, že dnešní článek nebude o klasických keckách nebo žabkách, které si můžete koupit běžně v obchodě. Pro ty z vás, kteří “ujíždíte” na botách je tento článek krajně nebezpečný – mohl by zruinovat vaše konto a velice vás zadlužit. Představíme vám 10 nejdražších bot, které si na běžné nošení určitě nekoupíte. Co si budeme povídat, ztráta drahokamu při chůzi by mrzela určitě každého.

Všechny uvedené boty, kromě dvou, pocházejí z dílny známého návrháře Stuarta Weitzmana. Jeho luxusní boty mají čest nosit slavné celebrity od roku 2002 na předávání Oskarů.

10 Diamond Dream – jehlové podpatky

boty Diamond Dream

Cena: 500 000 dolarů

Tyto boty nemají název “Diamond Dream” jen tak pro nic za nic. Tyto boty vyšly z dílny Stuarta Weitzmana, který na jejich výrobu použil bezbarvé diamanty, které mají více jak 30 karátů. Tento pár si obula herečka Anika Noni Rose na Oskarech v roce 2007. No, sice se říká, že diamanty jsou nejlepším přítelem každé ženy, ale přece jenom, obout si boty v hodnotě půl milionu dolarů je trošku moc. A to jsme teprve na začátku.

 

9 Originální diamantové boty z filmu Čaroděj ze země OZ

boty Čaroděj ze země OZ

Cena: 666 000 dolarů

Dorothy rubínové pantofle, které jste mohli vidět ve filmu Čaroděj ze země OZ, nemohou chybět v tomto seznamu. Ve filmu byly boty ovšem pokryté zářivými červenými flitry, zatímco tyto boty jsou pokryty opravdovými rubíny. Jeden pár těchto bot byl za tuto cenu opravdu prodán, další je k vidění v muzeu ve Washingtonu.

 

8 Retro Rose Pumps 

boty Retro Rose Pumps

Cena: 1 000 000 dolarů

Ano, čtete správně. Tyto boty z dílny Stuarta Weitzmana stojí opravdu jeden milion dolarů. A to se nacházíme teprve na 8 pozici v našem žebříčku. Na výrobu těchto bot byly použity, jak jinak, než diamanty. Je zde použito kolem 1 800 diamantů, které jsou umístěny do tvaru květů. Stuart Weitzman nabídl tyto boty spisovatelce Coby Diablo, aby si je vzala na předávání Oskarů. Spisovatelka ovšem odmítla a zvolila raději “obyčejný” pár bot.

 

7 Boty “Marilyn Monroe”

boty Marilyn Monroe

Cena: 1 000 000 dolarů

A ještě chvíli se budeme pohybovat ve stejné cenové kategorii. Návrhář těchto bot  – opět Stuart Weitzman – pojmenoval pár těchto luxusních bot po ikoně Holywoodu – Marilyn Monroe. Středy saténových květin jsou zdobeny krystalovými náušnicemi od Swarovského, které původně patřily samotné Marilyn. Později byly náušnice odstraněny a nahrazeny dokonalými replikami. Tento pár boty byl prodán na charitativní aukci v hodnotě 1 000 000 dolarů.

 

6 Platinum Guild Stilettos

boty Platinum Guild Stilettos

Cena: 1 090 000 dolarů

Čím jdeme níže v našem žebříčku, tím vyšší je cena. A jaká je zajímavost těchto bot? To, že mohou být i šperkem. Tyto boty jsou velice multifunkční. Jsou vytvořený tak, že je zde odepínací pásek, který se dá odepnout a nosit jako náhrdelník nebo náramek. S tímto nápadem nepřišel nikdo jiný, než Stuart Weitzman. Na těchto botách se nachází 464 diamantů. Herečka Laura Harring měla to štěstí a mohla se projít po červeném koberci v těchto botách při předávání Oskarů v roce 2002.

 

5 Rubínové jehlové podpatky

boty Ruby Stilettos

Cena: 1 600 000 dolarů

Tyto rubínové boty pocházejí opět z návrhářské dílny Stuarta Weitzmana, který získal inspiraci už u výše zmíněných červených rubínových bot, jaké byly nošeny ve filmu Čaroděj ze země OZ. Rozdíl je ovšem v tom, že tento pár bot je o něco dražší, než ty předtím. Tyto boty jsou tvořeny 642 rubíny, které tvoří 123,33 karátů.

 

4 Tanzanite Heels

boty Tanzanite Heels

Cena: 2 000 000 dolarů

Jak už jste si mohli všimnout, Stuart Weitzman navrhuje boty, jejichž součástí jsou šperky. Tyto boty byly navrženy Stuartem ve spolupráci s francouzským designérem Eddiem LeVianem. Můžete zde vidět kombinaci modrých tanzanitů (používány jako drahý kamen a jsou extrémně vzácné) a platiny se stříbrnou kůží. Pouhé tanzaniy kolem kotníků by bylo ovšem málo, tak na spodní pásku bot byly použity ještě diamanty, které mají připomínat zářivé hvězdy.

 

3 Popelčiny střevíčky

boty Cinderella Slippers

Cena: 2 000 000 dolarů

Mnoho dívek obdivovalo v pohádce skleněné Popelčiny střevíčky. A právě zde získal svou inspiraci Stuart Weitzman, který tyto střevíčky skutečně vytvořil. Dalo by se říci, že zašel ještě o něco dál, a že tyto střevíčky jsou o hodně lepší, než byly ty Popelčiny. Jsou totiž tvořeny 565 diamanty, které jsou uspořádány do dvou popruhů, které vypadají jako krajky.

 

2 Rita Hayworth Heels

boty Rita Hayworth Heels

Cena: 3 000 000 dolarů

Kdybych si já osobně tyto boty koupila, asi bych se je bála vzít vůbec někam na veřejnost a měla bych je vystavené někde v poličce. Cena těchto bot se už pohybuje v opravdu vysokých cenových relacích. Tyto boty se zdají na první pohled zcela obyčejné a běžné. To co tvoří jejich cenu jsou rubíny, safíry a diamanty, které jsou zde aplikovány. Tyto boty jsou pojmenované po Hollywoodské herečce Ritě Hayworthové. Tyto boty předvedla na předávání Oskarů Kathleen York v roce 2006. Dnes je vlastní samotná Rita Hayworth.

1 Rubínové střevíčky – Ruby Slippers

boty Ruby Slippers

Cena: 3 000 000 dolarů

A opět se setkáváme s Dorothy rubínovými střevíčky dle filmu Čaroděj ze země Oz. Tentokráte ovšem od návrháře Harryho Winstona. Boty od obou návrhářů vypadají velice totožně. Na tyhle bylo ovšem použito 5 000 rubínů s 50 karátovými diamanty. Díky tomu cena razantně vzrostla.

 

Zdroj: top10zen.com

Total
0
Shares
Související články
Dwayne Johnson
Read More

TOP 10: Nejlépe placené filmové hvězdy roku 2021

Žebříček nejlépe placených filmových hvězd je po roce tady. A i když se každý rok na jednotlivé pozice díváme s nadšením a touhou po překvapení, mnohdy jsme spíše zklamaní, protože se na prvních příčkách nachází ti, kteří je okupovali loni. Jak je tomu nyní? Kdo se těší z faktu, že patřil mezi nejlépe placené v roce 2021?
Total
0
Share