TOP 10 stylů bydlení. Který z nich učaruje vám?

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně a příjemně. Zařizujeme si jej proto k obrazu svému. V našem domově se tak odráží kousek nás samých. Často podlehneme některému ze stylů bydlení, těch není zrovna málo – a to je dobře, protože si tak alespoň máme z čeho vybírat. Tohle je TOP 10 nejznámějších. Který z nich vám padne do oka?
bydlení
Domov by měl odrážet naše jádro. Jak vypadá to vaše? (foto: depositphotos)

5. Skandinávský styl

Tento styl bydlení má svůj základ v severských zemích, odkud pochází. Obyvatelé těchto míst mají tendence vnášet k sobě domů pohodlí, teplo a světlo. Pokud propadnete skandinávskému stylu, ve vašem bydlení se budou odrážet otevřené prostory, světlé barvy a dřevěný kvalitní nábytek.

A co dalšího je pro tento styl bydlení typické? Nejsou to jen přírodní materiály, textilní dekorace nebo lampičky, ale také přírodní odstíny a touha obklopit se masivním dřevěným nábytkem.

6. Retro styl

Návrat v čase – i tak bychom mohli směle popsat retro styl. V čem je typický? Tíhne k dávným časům, odráží se v něm historické období 50. až 80. let 20. století a věřte, že tento styl poznáte tzv. na první dobrou. Nebudete ochuzeni o prvky z chromu, vinylu nebo umakartu. Hodí se sem syté a odvážné barvy, nemusíte se bát ani výraznějších motivů.

Mezi poznávací znamení retro stylu patří otevřené policové systémy a nábytek, který jste vídali u babičky doma. Nábytek stojí na nožkách kónického tvaru, bydlení dominují pastelové barvy, výrazné geometrické tvary nebo retro tapety.

7. Glamour styl

Už jste někdy slyšeli o glamour stylu? Jakmile se ocitnete v takto zařízeném bydlení, budete mít pocit, že vás obklopil luxus, blahobyt a elegance. To jsou prvky, na kterých glamour styl stojí. Hlavní důraz je zde kladen na lakovaný nábytek, nechybí lesklé doplňky a samozřejmě ani luxusní materiály – broušené sklo, mramor nebo samet. Prostě přepych.

U tohoto stylu očekávejte luxusně vyhlížející tapety, křišťálové lustry, drahé kovy a metalické povrchy. Jsou pro něho typické dekorace ze sametu, brokátu nebo hedvábí.

glamour
Glamour je příjemný a elegantní. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
dovolenou
Read More

Nemůžete se rozhodnout, kam letos pojedete na dovolenou? Máme pro vás 10 tipů!

Není jednoduché vybrat si správnou zemi a správné letovisko pro vysněnou dovolenou. Dovolená je důležitá pro správnou regeneraci a odpočinek, proto se vyplatí do ní investovat. Často si na dovolenou u moře šetříme celý rok, a tak by byla škoda vydat se na nesprávné místo. Pojďme si tedy představit top 10 zemí, kam se můžeme na dovolenou k moři vypravit.
home office
Read More

10 tipů, jak si zpříjemnit home office

Kvůli covidové pandemii se home office stal součástí mnoha z nás. Najednou jsme zjistili, kolik povolání lze provozovat z obýváku v teplákách. A ačkoliv je vidina práce z domova velmi příjemná, po čase se však může stát velkým problémem. Zpříjemněte si home office následujícími kroky, díky kterým objevíte kouzlo možnosti práce z domova.
Total
0
Share