TOP 10 stylů bydlení. Který z nich učaruje vám?

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně a příjemně. Zařizujeme si jej proto k obrazu svému. V našem domově se tak odráží kousek nás samých. Často podlehneme některému ze stylů bydlení, těch není zrovna málo – a to je dobře, protože si tak alespoň máme z čeho vybírat. Tohle je TOP 10 nejznámějších. Který z nich vám padne do oka?
bydlení
Domov by měl odrážet naše jádro. Jak vypadá to vaše? (foto: depositphotos)

1. Minimalistický styl

Když se řekne minimalismus, většinu lidí okamžitě napadne střídmost. A je pravda, že právě potřeba nepřehánět to s vybavením či dekoracemi je hlavním pilířem tohoto stylu bydlení. Pokud patříte k lidem, které nebaví pořád dokonale otírat prach na tzv. lapačích a nemáte touhu zakopávat o zbytečné kousky nábytku, pak vám minimalismus padne jako ulitý.

Mezi typické znaky minimalistického stylu patří vzdušné a otevřené prostory. Objevují se v něm základní barvy, žádná divočina, spíše pěkně při zemi. Nábytek je volen multifunkční, aneb když už doma musí být, tak ať to má opravdu smysl.

2. Industriální styl

Industriální styl by se dal velmi stručně popsat jako styl, který si na nic nehraje. Přetvářka a schovávačky tady nemají co dělat. Právě proto se v tomto stylu objevují přiznané cihly, nedokonalé parkety nebo surové dřevo. O industriálním bydlení se často s nadsázkou hovoří jako o bydlení inspirovaném technickou halou – a pravdou je, že některé prvky mají společné.

Jak a podle čeho poznáte industriální styl? Dominují mu velké a otevřené prostory, přiznané materiály zde hrají hlavní roli. Z barev se objevují odstíny bílé, šedé a černé. Tento styl se nebojí kombinovat studený kov, teplé dřevo a čiré sklo.

industriální
Industriální bydlení se nepřetvařuje. (foto: depositphotos)

3. Boho styl

Někdo by možná řekl, že boho styl je opravdu boží. O to tady ale nejde. Dominantou tohoto stylu je svoboda, kreativita a silné spojení s přírodou. Není se čemu divit, že tento styl patřil všem bohémům, ať už to byli básníci, malíři, kreslíři nebo sochaři či hudebníci.

Mezi výrazné prvky boho bydlení zařadíme přírodní dekorace, kreativní kombinace barev a vzorů. Barevná paleta čítá zejména přírodní tóny, zkrátka vše od zelené přes hnědou až po okrovou. Nechybí živé rostliny a textilní dekorace vyrobené z přírodních materiálů.

4. Venkovský styl

Chcete bydlet jako na venkově? Pak asi tušíte, že právě tenhle styl bude pro vás to pravé. Někdy se mu též říká country styl a je přesně takový, jaký očekáváte – poctivé materiály, klasické vzory, řemeslné dekorace a především příjemný pocit útulného a pohodlného domova. To je venkovský styl, který se klidně může odrazit i na bytě uprostřed města.

A jaké znaky ho vystihují? Určitě je to poctivá řemeslná práce, masivní dřevěný nábytek nebo kamenné či cihlové obklady. V tomto stylu najdete rukodělné dekorace, látkové závěsy, vyšívané ubrusy. Co se barev týče, i zde mají přednost přírodní tóny.

Total
0
Shares
Související články
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
ložnici
Read More

Řešíte nedostatek prostoru v ložnici? Zkuste 10 tipů, jak ji opticky zvětšit

Ne každý se může pochlubit obrovskou ložnicí, ve které by se dalo tančit. Mnoho rodičů se často vzdává prostorné ložnice na úkor dětí, zatímco oni sami se přestěhují do miniaturní místnosti, kam se sotva vejde postel. Pokud i vy řešíte nedostatek prostoru v ložnici, našich 10 tipů na její zvětšení vám určitě přijde vhod.
Total
0
Share