10x jak být u porodu tou nejlepší oporou

Narození nového člověka je zlomový a magický okamžik nejen pro nastávající maminku. Ovlivní to celé její okolí. Všude se mluví o tom, jak by se žena měla na porod připravit, co by měla dělat, co naopak ne. Pozornost se však ubírá doprovodu. K čemu tam je a co by měl vlastně dělat?
u porodu
Doprovod u porodu je významná funkce. (foto: depositphotos)

Většina z nastávajících maminek si přeje mít u porodu doprovod. Ať už se jedná ve většině případech o partnera, otce dítěte nebo o maminku rodičky. Vždy je nutné se informovat o podmínkách porodnice. Některé z nich doprovody nedovolují. Jaké jsou tedy úlohy doprovodu při porodu?

1. S přípravou to jde hned lépe

Těhotná žena se musí intenzivně připravovat na porod nejen po fyzické, ale také psychické stránce. Právě o podporu a duševní pohodu by se měl starat doprovod. Když sám nebude v klidu, tak ani maminka se nebude cítit dobře. Ke zvýšení pohody napomáhá návštěva porodnice před samotným zákrokem. Budete vědět, do čeho jdete, jak to tam vypadá – a nebudete tak překvapení v den D.

2. Edukace filmem

Další z věcí, která vás ochrání před nepříjemným šokem, je zhlédnutí tzv. porodního filmu. Je možné, že potom budete v šoku mnohem více než předtím. Říká se však, že kdo je připraven, není překvapen. Dokonale ukáže, co se děje během porodu. Jaké zákroky se provádí na ženě nebo jak se mění tělo rodičky v průběhu porodu. V samotné „akci“ pak doprovod může lépe a rychleji reagovat.

3. Bez komunikace nelze

Když muž nebo jiný doprovod vstupuje na porodní sál, musí přesně vědět o přáních budoucí maminky. Co si přeje, nepřeje, co je jí příjemné, a co ne. Zkrátka musí být seznámen nejen s průběhem porodu, ale i s partnerčinými touhami. Znalost mu napomůže splnit ženě, co jí na očích vidí.

4. Něžná podpora

Podpora u porodu může mít různé podoby. Nejen že každé ženě vyhovuje něco jiného, záleží třeba i na povaze partnera. Jedním z druhů podpory je takzvaná tichá podpora. Zahrnuje držení za ruku, hlazení, sladká slůvka do ucha. Doprovod chce svůj klid přesunout na rodičku, a tím jí navodit lepší atmosféru.

Total
0
Shares
Související články
páry
Read More

10 nejstabilnějších párů šoubyznysu. Komu to klape?

Pokud zrovna nemluvíme o světě běžných smrtelníků, kde bychom našli tisíce roky fungujících párů, ve světě showbyznysu (ať už ho aktivně sledujete nebo ne) si mnozí říkáme, že se tam vzájemní partneři střídají jak fusekle. Tuhle zpráva o rozchodu zpěvačky, támhle kauza oblíbeného herce a divokého rozchodu. Dá se ale ve světě reflektorů najít výjimka? Dá, a v docela početné skupině. Podívejte se na nejstabilnější páry, kterým to klape už spoustu let.
minulost
Read More

Nechte minulost za sebou: 10x, jak jít dál a cítit se lépe

Jednou z věcí, která spojuje nás všechny, je schopnost cítit bolest. A to jak fyzickou, tak i emoční. Zažil to každý, obě zmíněné varianty. Co nás ale odlišuje, tak je reakce a jak se s nimi zvládáme vypořádat. Pokud si procházíte trýznivým obdobím, níže naleznete několik tipů, které vám mohou pomoci s posunem začít.
Total
0
Share