Řídíte tým lidí? 10 tipů, jak se stát lepším šéfem

Bez ohledu na to, jestli pod sebou máte tři podřízené, nebo se staráte o celou kancelář – stát se tzv. lídrem a řídit další lidi není jen tak. Zatímco někdo má tohle tzv. v krvi, jako by se pro vůdčí roli doslova narodil, jinému může vedení přerůst přes hlavu.
šéf
Vždycky můžete být o kousek lepší šéf než doposud. (foto: unsplash/Hunters Race)

Který typ šéfa jste vy? Máme pro vás 10 tipů, jak být lepší vůdce. Využijete je?

1. Buďte mnohem více se svými zaměstnanci

Nebuďte neviditelní. Nedosažitelní. Nezastižitelní. Ujistěte se, že trávíte čas se svými zaměstnanci. Mnohem více společně stráveného času s podřízenými vede k lepší motivaci v týmu, podřízení jsou pak daleko efektivnější, mnohem více se zapojují.

2. Jednejte s podřízenými jako se sobě rovnými

S každým ze svých zaměstnanců byste měli jednat, jako by to nebyl člověk pracující pod vámi, ale naopak jako by to byl váš kolega. Jednoduše řečeno, přistupujte k nim jako k sobě rovným a uvidíte, že se vzájemné vztahy na pracovišti rázem zlepší.

3. Nebojte se chválit

Nadřízení často očekávají ty nejlepší výkony a chtějí po svých podřízených zázraky. Jenže když už některý z nich dosáhne skvělého výsledku nebo se mu něco skutečně povede, nadřízený často zapomene na pochvalu. A to je chyba, kterou vy už rozhodně dělat nebudete.

4. Respektujte osobní život svých podřízených

Není horší šéf nežli ten, který přehlíží osobní povinnosti a životy lidí ve svém týmu. Je to přesně ten šéf, který mamince od malých dětí nařídí směnu na Štědrý den, zatímco on bude spokojeně doma s rodinou. Respektujte fakt, že vaši lidé mají kromě práce i své osobní životy a nezapomeňte se o ně zajímat.

Total
0
Shares
Související články
rekvalifikační kurzy
Read More

Top 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním: Získejte nové dovednosti a otevřete si dveře k úspěšné kariéře

Proměnlivá pracovní krajina vyžaduje neustálé rozvoj a adaptaci. Rekvalifikace se stává stále důležitější, protože nám umožňuje získat nové dovednosti a uplatnit se v rychle se rozvíjejících odvětvích. V tomto článku vám představíme TOP 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním, které vám mohou otevřít dveře k úspěšné kariéře.
Total
0
Share