TOP 10: Zábavná fakta o módě. K čemu sloužily knoflíky a jak vypadala první podprsenka?

Módní průmysl má za sebou dlouholetou historii a v průběhu minulých let a staletí se móda nesčetněkrát měnila a vyvíjela. To, co je pro nás dnes samozřejmostí a co považujeme za běžné, má ale svůj příběh. Věděli jste například, že…?
módě
10 zajímavosti, které jste o módě určitě až doposud neznali. (foto: depositphotos)

5. První umělé řasy

Když se v roce 1916 hollywoodský producent D. W. Griffith pustil do natáčení nového filmu Intolerance, přál si, aby herečce Seeně Owen řasy zářily jako o život. Proto tenkrát nechal vyrobit umělé řasy, které oči doladily. Umělé řasy byly tenkrát vyrobené z lidských vlasů.

6. Těhotenské bříško a oholené obočí jako trend

Těhotenství, respektive těhotenská bříška se v 15. století stala velkým trendem. Ženy či dívky, které těhotné nebyly, si břicha vycpávaly polštáři, aby vypadaly těhotně. Ve stejné době bylo také velmi IN, když si ženy holily obočí. Všimněte si, že i Mona Lisa na obraze Leonarda da Vinciho vypadá velmi jemně, bez výrazu – nemá obočí.

mona
Všimli jste si někdy, že Mona Lisa nemá obočí? (foto: depositphotos)

7. První módní časopis

Píše se rok 1586 a světlo světa spatřil první módní časopis, který se začal prodávat v Německu. O téměř sto let později, v roce 1678, vychází první francouzský časopis. Ovšem ten nebyl zaměřený na módu pro ženy, jak známe dnes, ale jeho obsah cílil na pánskou módu. Nedovedete si představit svůj měsíc bez Vogue? Úplně první výtisk tohoto oblíbeného magazínu vyšel 17. prosince 1892.

Total
0
Shares
Související články
šatník
Read More

10 věcí, které vám zbytečně zabírají místo v šatníku

Že je šatník nadmíru důležitý, o tom ví každý své, nehledě na pohlaví. Jak se říká, šaty dělají lidi. A něco na tom bude. S průběhem času člověk nahromadí spoustu oblečení pro různé příležitosti. Zároveň se mu i s dobou a věkem mění vkus, proto se může stát, že vaše skříň již nedokáže pojmout další módní kousky. Co se dá v takovýchto případech dělat?
Total
0
Share