TOP 10: Zábavná fakta o módě. K čemu sloužily knoflíky a jak vypadala první podprsenka?

Módní průmysl má za sebou dlouholetou historii a v průběhu minulých let a staletí se móda nesčetněkrát měnila a vyvíjela. To, co je pro nás dnes samozřejmostí a co považujeme za běžné, má ale svůj příběh. Věděli jste například, že…?
módě
10 zajímavosti, které jste o módě určitě až doposud neznali. (foto: depositphotos)

8. Panenky vystřídaly modelky

V módě se modelky nevyskytovaly automaticky odjakživa. Aby návrháři v 15. století předvedli své modely potenciálním kupcům, používali jako model malé panenky. 

9. Původ knoflíků na rukávech kabátů

Dnes jsou knoflíky na rukávech kabátů, sak a společenských obleků dekorativním prvkem. Ovšem jejich původní účel sloužil k naprosto něčemu jinému. Knoflíky na rukávy nechal přišít už Napoleon Bonaparte, a to konkrétně svým vojákům. Zabránil tak tomu, aby si vojáci utírali nos do rukávů.

10. Kapsička na kapesní hodinky

Všimli jste si, že téměř na každých džínách se nachází malá kapsička na jedné z předních kapes? Ta byla dříve určená pro kapesní hodinky, módní prvek se zachoval do dnešní doby, ovšem už bez kapesních hodinek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 nejprodávanějších oděvních značek roku 2022

10 zajímavostí o filmových kostýmech

Total
0
Shares
Související články
dětské oblečení eshop
Read More

Jak poznat kvalitní e-shop s dětským oblečením?

Nakupovat oblečení s dětmi v kamenných obchodech je ztráta času a zkouška nervů i trpělivosti. V dnešní době internetu je to čirý nesmysl a devadesát procent rodičů přiznává, že mnohem raději nakupuje oblečení online, a pak je s dětmi zkouší v klidu doma. Jak ale poznat e-shop, který stojí za vaši důvěru?
šatník
Read More

10 věcí, které vám zbytečně zabírají místo v šatníku

Že je šatník nadmíru důležitý, o tom ví každý své, nehledě na pohlaví. Jak se říká, šaty dělají lidi. A něco na tom bude. S průběhem času člověk nahromadí spoustu oblečení pro různé příležitosti. Zároveň se mu i s dobou a věkem mění vkus, proto se může stát, že vaše skříň již nedokáže pojmout další módní kousky. Co se dá v takovýchto případech dělat?
Total
0
Share