TOP 10: Nej filmové hity roku 2022

Rok 2022 přinesl spoustu filmových novinek. Navzdory kritikům se na prvních příčkách nejsledovanějších filmů umístili jak dlouho očekávaný Top Gun: Maverick, tak také Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Jaké další filmové hity jsme si loni mohli užít v kinech?
filmové hity
Brad Pitt, Tom Cruise, The Rock… kdo další se loni objevil v kinech těch největších trháků? (foto: depositphotos)

1. Všechno, všude, najednou

Mezi TOP filmové hity patří extravagantní až bizarní filmový snímek Všechno, všude, najednou z dílny režisérů Daniela Kwana a Daniela Scheinerta. Vyznačuje se zejména svou emociální sílou. Hlavní roli získala herečka Michelle Yeoh, která si zahrála Evelyn – humornou až přímočarou majitelku prádelny, která se potýká s finančními problémy. To by ale nebyli Danielové, aby snímek neozvláštnili, konkrétně paralelními vesmíry, kterými Evelyn začne proplouvat a objevovat. Ve filmu můžete vidět třeba i Jamie Lee Curtis.

trailer k filmu Všechno, všude, najednou (2022)

2. Top Gun: Maverick

Fanoušci Toma Cruise se po letech minulý rok dočkali pokračování úspěšného Top Gunu z roku 1986. Všichni očekávali, že se film stane naprostým propadákem (jako většina pokračování po letech), ovšem Top Gun: Maverick se stal nejsledovanějším filmem loňského roku. Dokonale ztvárňuje jak akrobatické kousky, tak poukazuje na stárnutí legendárního Mavericka. Ovšem je otázkou, jestli to stárnutí filmu spíš prospělo tím, že Tom Cruise vypadá ještě lépe než v prvním díle.

trailer k filmu Top Gun: Maverick (2022)

3. Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Nadšenci Marvelovek se také nemohli dočkat dalšího pokračování úspěšné série. Doctor Strange v podání charismatického Benedicta Cumberbatche se opět projevuje svým klidem a humorem, které filmu dodávají jakýsi šmrnc. Samozřejmostí je mnoho vizuálních triků, jež vás přenesou do paralelních světů, kde v každém z nich má Doctor Strange svou roli. Podaří se mu uchránit malou Americu před šílenou Wandou?

trailer k filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

4. Jurský svět: Nadvláda

Pokračování prvních dvou dílů, kde hlavní roli obsadili Chris Pratt jako Owen Grady a Bryce Dallas Howard jako krásná Claire, se rovněž dostalo mezi loňské filmové hity. Jurský svět: Nadvláda vypovídá o tom, jak jsme se čtyři roky po zániku Isla Nublar stali my lidé součástí potravního řetězce, na jehož vrcholu stojí dinosauři, kteří se z ostrova rozmnožili a dostali do civilizace. Ve filmu se také objevuje starý známý Alan Grant, Ellie Sattler a Ian Malcolm.

trailer k filmu Jurský svět: Nadvláda (2022)

Total
0
Shares
Související články
české filmy
Read More

TOP 10: Nejlepší české filmy všech dob

Přemýšlíte nad tím, co si pustíte během volného večera? Pokud se vám nechtějí číst titulky, budou sázkou na jistotu tradiční české filmy. I kdyby si člověk řekl, že česká kinematografie v posledních letech nepředvádí zrovna výjimečné snímky, existují takové filmy, které se zapsaly do paměti a na které se člověk může dívat prakticky pořád a pořád dokola.
Total
0
Share