10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Kolik zombie filmů už jste viděli? A kolik z nich se vám doopravdy líbilo? Pravdou je, že zombie filmů vzniká tolik, že jsou všechny takzvaně na jedno brdo. Jeden nerozeznáte od druhého a všechny jsou o tom samém – zachránit si holý život před krvelačnými nemrtvými. Přesto existuje několik zombie filmů, které se doopravdy vymykají. Které to jsou?
zombie
Které zombie filmy a seriály se vymykají děsivé šedi? (foto: depositphotos)

1. Světová válka Z

V takové roli jste Brada Pitta nejspíš ještě nezažili. Většinou je známý jako rváč, lamač ženských srdcí, zloduch nebo samozvaný ochránce zákona a lidských práv. V tomto filmu má ale zachránit svět před zombie epidemií. Dělá to nejenom kvůli své rodině, ale pro celé lidstvo. Jen on může přijít na to, proč lidé umírají, ale znovu vstávají z Mrtvých. Přestože má snímek dvě hodiny, nudit se nebudete. Hlavně se připravte na to, že v tomto apokalyptickém filmu jsou zombíci neskutečně rychlí.

trailer k filmu Světová válka Z (2013)

2. Vlak do pusanu

Jihokorejci to zkrátka umí. Dokonce by se dali říct, že jsou v tomto žánru mistři. Což ostatně dokazuje i Vlak do Pusanu. Napnutí jste od první minuty až do té úplně poslední. Být zavření v jednom vlaku s nemrtvými, kteří se vás snaží za každou cenu pokousat, není nic příjemného, ale ještě nepříjemnější je, světe, div se, sdílet vlak s lidmi, kteří se snaží zachránit si vlastní kůži i za cenu toho, že všichni ostatní kolem něj zemřou. Vlak do Pusanu byl celosvětovým zombie hitem a bude jím ještě dlouhá desetiletí. 

trailer k filmu Vlak do Pusanu (2016)

3. Resident Evil

Série zombie filmů v hlavní roli s Milou Jovovich je také kultovka. V prvním díle se Alice a její komando snaží napravit osudovou chybu, která se stala v jedné z podzemních laboratoří v Racoon City. V těch dalších už nezachraňuje před zombies jedno město, ale celý svět, protože korporátní firma Umbrella, se sídly v těch největších městech světa, se snaží lidstvo zničit virem, nad kterým obyčejní lidé nemají šanci zvítězit. Jenže Alice už dávno není obyčejný člověk, má nadpřirozené schopnosti, které jí umožňují dělat takové věci, o kterých si smrtelníci mohou nechat jenom zdát. 

trailer k filmu Resident Evil (2002)

4. Úsvit mrtvých

Pár přeživších se schovává v nákupním centru, které se snaží uchránit před vniknutím neživých monster. Jenže jak to všichni dobře známe, nepodaří se jim to. Umírá jeden člen nově vytvořené party za druhým. Ale určitě se u toho i trochu pobavíte. Tenhle film vzniknul v roce 2004, což se vám může zdát už trochu jaksi ”za zenitem”, ale pravdou je, že Úsvit mrtvých nikdy nezestárne a budete se bát, i když ho uvidíte po desáté.

trailer k filmu Úsvit mrtvých (2004)

Total
0
Shares
Související články
Game of Thrones
Read More

10 seriálů pro skalní fanoušky Game of Thrones

Dá se říci, že seriál Hra o trůny byl opravdu mistrovským počinem HBO s přímo obrovskou sledovaností. Finále tohoto seriálu sice rozdělilo fanoušky, nicméně i tak jeho ukončení znamenalo docela velkou díru v televizních programech. Naštěstí jsou streamovací platformy opravdu rozšířené a doslova nabité dalšími skvělými seriály.
Total
0
Share