TOP 10: Země s nejvyšším průměrem IQ. Nejvíc to pálí Asiatům

Inteligence národů se rok od roku mění, o čemž svědčí také průzkum, který se provádí každé tři roky, aby se zjistilo, jak na tom lidstvo skutečně je. Ačkoliv se zdá, že ty největší státy musí mít spoustu inteligentních obyvatel, opak je často pravdou. Možná budete překvapeni, jaké země se umístily v první desítce s nejvyšším IQ.
iq
Kterým národům to nejvíc pálí? (foto: depositphotos)

1. Japonsko

Japonsko patří mezi země s nejvyšším IQ již pěknou řádku let. A není se čemu divit, Japonci vynikají a vždy vynikali v mnoha odvětvích. I když se to někomu nemusí líbit, mají skutečně pěkně vytrénovaný mozek a paměť. Jejich inteligence je zcela na jiné úrovni především díky písmu, kdy význam každého slova chápou na základě kombinace ideogramu a slovotvorby japonského jazyka.

2. Tchaj-wan

Na druhém místě se překvapivě objevil Tchaj-wan, jehož průměrný inteligenční kvocient je 106,7. Tchaj-wan se v posledních letech zaměřil na výuku svého obyvatelstva, stále více žáků se snaží dosáhnout co nejvyššího vzdělání.

3. Singapur

Singapur patří mezi země s nejvyšším počtem inteligentních studentů. Je vidno, že v Asii si na vzdělání svých obyvatel potrpí, proto i v Singapuru začínají děti s výukou již v raném věku, tj. ještě před nástupem na základní školu. V Singapuru moc dobře ví, že předškolní věk je jedním z nejdůležitějších let v životě dítěte, protože je základem jeho dalšího vzdělávání. 

4. Hong kong

Proč se umístil Hong Kong na 4. místě? Zřejmě je to stravou, která obsahuje vyšší množství jódu, což má pozitivní vliv na duševní schopnosti, koncentraci a také částečně na úroveň IQ, kterou také ovlivňuje vzdělání a kvalitní lékařská péče.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share