Jak se projevuje syndrom vyhoření? 10 příznaků, které nepodceňujte

Syndrom vyhoření je stav popisující jako naprostá ztráta profesního zájmu. Pacienti trpící syndromem vyhoření neztrácí jen zájem o zaměstnání, dochází u nich i k viditelnému poklesu osobního zaujetí nebo nadšení. Jak poznat, jestli se syndrom vyhoření netýká i vás?
syndrom vyhoření
Pozorujete některé z deseti příznaků? Pak možná máte problém. (foto: depositphotos)

Sledujte 10 příznaků, které obvykle syndrom vyhoření doprovází.

1. Ztráta nadšení

Pozorujete na sobě, že se vám do ničeho nechce? Věci, které vás dříve bavily a které vám dělají radost, vás nyní spíše otravují? Ztráta nadšení bývá jedním z prvotních příznaků syndromu vyhoření, proto pozor.

2. Nedostatek uznání

Přijde vám, že jste v práci nedocenění? Máte pocit, že byste za své výkony zasloužili mnohem více? Nedostává se vám uznání? I tyto pocity mohou naznačovat, že se o vás pokouší syndrom vyhoření, proto je potřeba zpozornět.

3. Smutek

Jste až příliš často smutní? Dokáže vás rozbrečet i reklama v televizi? Cítíte se přecitlivělí i na podněty, které s vámi dříve tzv. ani nehnuly? Pozor, i nadměrný smutek bez zjevné příčiny může značit nástup syndromu vyhoření.

4. Lhostejnost k práci

Zatímco dříve vám záleželo na tom, jak si v práci vedete, teď je vám to jedno? Dříve jste toužili po povýšení a dalším postupu, nyní vám na ničem z toho ani trochu nezáleží? Syndrom vyhoření se velmi úzce pojí k práci. Proto i lhostejnost k zaměstnání může naznačovat, že se s vámi něco děje.

Total
0
Shares
Související články
iq
Read More

TOP 10: Země s nejvyšším průměrem IQ. Nejvíc to pálí Asiatům

Inteligence národů se rok od roku mění, o čemž svědčí také průzkum, který se provádí každé tři roky, aby se zjistilo, jak na tom lidstvo skutečně je. Ačkoliv se zdá, že ty největší státy musí mít spoustu inteligentních obyvatel, opak je často pravdou. Možná budete překvapeni, jaké země se umístily v první desítce s nejvyšším IQ.
Total
0
Share