Jak se projevuje syndrom vyhoření? 10 příznaků, které nepodceňujte

Syndrom vyhoření je stav popisující jako naprostá ztráta profesního zájmu. Pacienti trpící syndromem vyhoření neztrácí jen zájem o zaměstnání, dochází u nich i k viditelnému poklesu osobního zaujetí nebo nadšení. Jak poznat, jestli se syndrom vyhoření netýká i vás?
syndrom vyhoření
Pozorujete některé z deseti příznaků? Pak možná máte problém. (foto: depositphotos)

Sledujte 10 příznaků, které obvykle syndrom vyhoření doprovází.

1. Ztráta nadšení

Pozorujete na sobě, že se vám do ničeho nechce? Věci, které vás dříve bavily a které vám dělají radost, vás nyní spíše otravují? Ztráta nadšení bývá jedním z prvotních příznaků syndromu vyhoření, proto pozor.

2. Nedostatek uznání

Přijde vám, že jste v práci nedocenění? Máte pocit, že byste za své výkony zasloužili mnohem více? Nedostává se vám uznání? I tyto pocity mohou naznačovat, že se o vás pokouší syndrom vyhoření, proto je potřeba zpozornět.

3. Smutek

Jste až příliš často smutní? Dokáže vás rozbrečet i reklama v televizi? Cítíte se přecitlivělí i na podněty, které s vámi dříve tzv. ani nehnuly? Pozor, i nadměrný smutek bez zjevné příčiny může značit nástup syndromu vyhoření.

4. Lhostejnost k práci

Zatímco dříve vám záleželo na tom, jak si v práci vedete, teď je vám to jedno? Dříve jste toužili po povýšení a dalším postupu, nyní vám na ničem z toho ani trochu nezáleží? Syndrom vyhoření se velmi úzce pojí k práci. Proto i lhostejnost k zaměstnání může naznačovat, že se s vámi něco děje.

Total
0
Shares
Související články
šťastnější
Read More

10 osvědčených způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější

Když naše tělo zaplaví pocit štěstí, cítíme se neskutečně skvěle. Asi každý z nás už to někdy zažil. Štěstí v nás může vyvolat ledasco - dobrá zpráva, chutné jídlo, nový vztah nebo třeba povýšení v práci. Když ale šťastní nejsme, cítíme se pod psa. Proto vám přinášíme 10 způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější.
Total
0
Share