TOP 10 Úžasná fakta o snech

Dobrou noc, strýčku Fido. Kdo by se po tomto legendárním přání neponořil do slastného světa snů? Ale jak vůbec ten svět vypadá? To se dozvíte v našem dalším TOP10 žebříčku, který je plný těch nejzajímavějších informací o snech! Přejeme příjemné počtení!

10. Úplně každý má sny.

Ve spánku má sny úplně každý! Říkáte, že vy teda rozhodně ne? Že se vám sny nezdají? Omyl! Věřte, že zdají, pouze si je nepamatujete!

9. Zapomínáme 90 % snů!

Člověk se probudí a po 5 minutách zapomene cca  50 % svých snů, po 10 minutách je pryč už neuvěřitelných 90 % našeho snění.

8. Říkali jsme, že sní všichni, proto ani slepí lidé nejsou výjimkou.

Lidé, kteří z nějakého důvodu ztratili zrak v průběhu svého života, mají nadále sny plné obrazových vjemů, ale jedinci, co se slepí přímo narodili sice obrazové sny nemají, ale sny se jim i přesto zdají. Od narození nevidomí lidé nemají ve svých snech obrazové výjevy, ale o to intenzivněji ve snech pracují ostatní smysly, proto jsou jejich sny plné intenzivních vůní, doteků, emocí a zvuků.

7. Mýtus, který tvrdí, že když chrápeme, tak nesníme.

Na internetu a v médiích se také můžete setkat s domněnkou, že když člověk během spánku chrápe, tak údajně nemůže zároveň i snít. Co je na tom pravdy? Nejspíše moc ne…

6. Ne každý má barevné sny.

Dříve se tvrdilo, že okolo 12 % pozorovaných lidí mělo sny výhradně pouze v bílých a černých odstínech. Připadali si jako v černobílém filmu. Zbylí testovaní měli sny v běžných barevných obrazech. V současnosti nebarevně sní pouze cca 4 % populace. Proč takový úbytek? Vysvětluje se to právě přechodem k barevně „fungujícím“ médiím. Však si to uvědomte, televize vysílala jen černobíle a noviny byly také plné jen černé, bílé, šedé.

5. Sny v sobě ukrývají symbolická poslání!

Myslíte si, že když se vám včera zdál sen o rozbitém hrníčku, že to byl sen pouze o roztřískané nádobě na pití? Kdepak! Sny k nám hovoří ve velmi složitém symbolickém jazyce. Co když ten rozbitý hrníček byl symbolem, který vyjadřoval vaše obavy z rozpadajícího se manželství? Někdy je dobré o svých snech hlouběji přemýšlet!

4. Jaká emoce se odráží ve snech nejčastěji?

Výzkumy zjistily, že nejběžnější emoce, kterou ve snech pociťujeme, je úzkost. Také je vybádáno, že negativní emoce se ve snech vyskytují častěji než ty pozitivní, proto je tak vzácné, když se po ránu probudíme se slovy „Já jsem měl tak krásnej sen!“.

3. I vašemu hafanovi se může zdát o krásné fenečce!

Je zjištěno, že i zvířata mají sny. Analýzy dospěly k závěru, že zvířata během spánku vykazují shodné mozkové vlny jako sami lidé. Schválně někdy v tichosti pozorujte svého Alíka při spaní. Někdy se mu lehce pohybují nohy, škubají různé svaly nebo sem tam vydá nějaký zvuk. To vše reflektuje jeho sny!

2. Ženy sní jinak než muži a muži sní o jiných mužích více než samy ženy!!

Někomu to možná bude připadat humorné, ale muži ve svých snech sní více o jiných mužích než ženy! Přibližně 70 % postav z mužského snu jsou další muži! Na druhou stranu, ženský sen obsahuje téměř stejný počet mužských a ženských osob. A obecně, muži mívají agresivnější sny než ženy.

1. Máme sny pouze o tom, co víme a známe, proto ten úžasný milenec, o kterém jste včera snili, byl možná homeless, kterého jste před roky míjeli na Václaváku!!

Ale tohle je opravdu zajímavé! V našich snech se potkáváme s různými cizinci – jednou sníte o sexy neznámém partnerovi, podruhé vás zastřelí neznámý vrah, jindy se zase hádáte s neznámou učitelkou. Ovšem… co když tito lidé nejsou až tak neznámí? Věděli jste, že lidská mysl není schopna vymýšlet vlastní tváře? To je pecka, co? Ve výsledku to znamená, že každou tvář, kterou jste ve snu zaznamenali, jste museli již někdy v reálu spatřit! Může se jednat o kohokoli, koho jste viděli v průběhu celého svého života! Takže ten vrah, co vás zamordoval, mohl být klidně školník z vaší školky, chlápek u kasy z vašeho oblíbeného supermarketu nebo nějaká postava ze seriálu, který jste zbožňovali, když jste byli ještě teenageři. Bomba, co?

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share