10 zajímavostí o legendě jménem Kurt Cobain

Pro mnohé milovníky hudby zůstává bývalý frontman skupiny Nirvana jedním z oblíbených umělců, jehož poměrně krátký život byl plný různých zvratů a záhad. Nebýt jeho úmrtí, letos v únoru by oslavil 56. narozeniny. Pokud se i vy řadíte mezi jeho fanoušky, určitě nepřehlédněte desítku zajímavostí o Kurtu Cobainovi, které jste o něm možná ani nevěděli.
Cobain
Kurt Cobain by 20. února 2023 oslavil 56. narozeniny. (foto: depositphotos)

8. Pro poslední album Nirvany měl jiný název

Poslední album Nirvany se původně mělo pojmenovat „I Hate Myself And Want To Die“. Tuto frázi totiž Kurt Cobain často používal jako obranný mechanismus při atacích plynoucích z jeho duševního stavu. Tenhle název mu však baskytarista Krist Novoselic rozmluvil.

9. Ve svém dopisu na rozloučenou citoval Neila Younga

V jednom z posledních řádků na rozloučenou Cobain citoval text z písně Neila Younga „My My Hey Hey (Into The Black),“ což v překladu znamená „Je lepší vyhořet než vyhasnout.”

10. A to nebylo vše, co v sebevražedném dopisu zmínil…

V dopise na rozloučenou Cobain také uvedl, že měl imaginárního přítele jménem Boddah, o kterém věřil, že je zlou stránkou jeho osobnosti. Je tedy zřejmé, že vzhledem k podlomenému psychickému zdraví i velkému tlaku se takové neštěstí dalo očekávat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Nejlepší rockové kapely všech dob

TOP 10 Nejlepší rockové písničky za rok 2012

Total
0
Shares
Související články
rock
Read More

TOP 10: Nejlepší rockové kapely všech dob

Když přijde řeč na rockové kapely hudebního světa, jistě se vám jich hlavou honí desítky. Ne každá se ale může řadit na samotný vrchol a přesně ty jsme pro vás do našeho žebříčku vybrali.
Total
0
Share