10 zajímavostí o legendě jménem Kurt Cobain

Pro mnohé milovníky hudby zůstává bývalý frontman skupiny Nirvana jedním z oblíbených umělců, jehož poměrně krátký život byl plný různých zvratů a záhad. Nebýt jeho úmrtí, letos v únoru by oslavil 56. narozeniny. Pokud se i vy řadíte mezi jeho fanoušky, určitě nepřehlédněte desítku zajímavostí o Kurtu Cobainovi, které jste o něm možná ani nevěděli.
Cobain
Kurt Cobain by 20. února 2023 oslavil 56. narozeniny. (foto: depositphotos)

5. Při tvorbě Alba Nevermind byl bezdomovec

Jako bezdomovec Cobain buď spal ve svém autě, v opuštěných budovách nebo nocoval u své matky. I za těchto okolností však úspěšně stvořil album Nevermind, kterého se celosvětově prodalo 30 milionů kopií. Když ho poprvé pustil své mámě, správně předpověděla, že změní jeho život.

6. Cobain přiznal, že za heroin utratil asi 100 dolarů denně

Kurt užíval návykové látky už ve velmi mladém věku. Tvrdil, že užívá heroin, aby se uklidnil a zvládl nátlak plynoucí z toho, že je bohatý a slavný. Několikrát vystupoval na jevišti pod velmi vysokým vlivem drog.

7. V nočním klubu potkal lásku svého života

Životní láskou Kurta Cobaina byla Courtney Love, kterou potkal v nočním klubu v Portlandu v Oregonu. Jejich první interakce byla vzájemná tahanice kvůli nějakým posměškům. Brzy se z toho ale rozvinula silná láska, po které následovala svatba, kterou Kurt absolvoval v pyžamu, protože byl dost líný na to, aby si vzal oblek, a krátce na to se narodila jeho jediná dcera Frances Bean Cobain.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share