TOP 10: Nejchytřejší zvířata na zemi. Některá vás opravdu překvapí

Už po mnoho tisíc let jsou lidé považováni za nejchytřejší tvory na Zemi. Své znalosti a dovednosti získávají v průběhu celého života. Své vzdělání si mohou zdokonalovat pomocí škol a podobných zařízení. Zatímco zvířata vycházejí z potřeby přežít a přizpůsobit se přírodním podmínkám. Kolikrát by nás mohlo překvapit, jak jsou vynalézavá a velice se přibližují inteligenci lidí. V následujícím článku se můžete dovědět něco více o 10 nejchytřejších zvířatech na Zemi.
nejchytřejší
Která zvířata na planetě patří mezi nejchytřejší? (foto: depositphotos)

1. veverky

I když jsou veverky velice malá stvoření, neměli bychom je až tak podceňovat. Jsou velice učenlivé a dokáží se rychle přizpůsobit jakémukoliv novému prostředí. Také se dokážou snadno poučit ze svých předešlých chyb. Veverky jsou velice mazaná a odhodlaná zvířátka. Jejich paměť je velice rozvinutá, a to z toho důvodu, aby dokázaly najít své ukryté potraviny. Řadíme je tedy mezi nejchytřejší zvířata.

2. krysy

Důvodem fobií mnoha lidí jsou právě krysy. Jsou to zvířata, která nejsou až tak populární v lidské říši, ale i tak je nesmíme podceňovat, co se chytrosti týče. Jsou schopné se rychle přizpůsobovat měnícím se situacím a mají dlouhou paměť. Dokáží odhalit bomby, nášlapné miny i bakterie způsobující tuberkulózu. U krys se také objevují emoce, jako jsou výčitky svědomí, stres a vzrušení. Fascinující je také jejich neuvěřitelná kooperace ve skupinách, proto kompletní deratizace nějakého objektu je skoro až vědním oborem.

Podobně jako například psouni a surikaty mají skupinové varovné signály nebo ochutnavače potravin. Navíc pokud se blíží přírodní nebezpečí nebo válka, můžete se vsadit, že krysy města začnou opouštět jako první ještě v době, kdy na nebi září sluníčko a nepřátelské tanky jsou ještě v hangáru pod plachtou.

3. mývalové

Tato malá roztomilá zvířátka jsou rovněž velmi inteligentní. Žijí ve svých vlastních komunitách. Uvnitř těchto komunit (stejně jako u lidí) jsou složité a komplikované vztahy. Jsou známí tím, že jsou velice loajální ke své rodině a zuřivě chrání veškeré členy, kterým by hrozilo nějaké nebezpečí. Jsou schopní používat různé předměty. Mají velice vyvinutý palec, který využívají při svém každodenním životě.

4. prasata

I když se to nezdá, tak prasata jsou jedním z nejchytřejších a smutné je, že i nejčistotnějších tvorů planety. Podle výzkumu je prase středního věku chytré jako tři roky starý člověk. Prasátka vědí, jak se rychle přizpůsobit při různých složitých přírodních podmínkách a mají schopnost se snadno učit nové věci a dovednosti.

Jsou také velice záludná. Když se snaží získat potravu, následují další prasata, aby jim pak mohla ukrást jídlo přímo pod nosem. Ačkoli se to moc nezdá, řadí se mezi velice čistotný druh. Mají rádi čistotu a udržují si pořádek a to, že mají ve chlívku bordel je jen zásluhou lenosti lidí. Každopádně zvířátko, které má téměř totožnou kůži s tou naší, by si lepší podmínky jistě zasloužilo.

Total
0
Shares
Související články
největší zvířata
Read More

TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
Read More

TOP 10 Nej z oceánů

Oceány pokrývají přes 70% povrchu Země a věřte nebo ne, ale 94% všech vodních zdrojů na naší planetě…
ohrožený
Read More

TOP 10 ohrožených druhů zvířat, které brzy vyhynou

Naše planeta je plná kouzelných míst i zvířat, z nichž se lidem až tají dech. V divoké přírodě však existuje i mnoho druhů, které pomalu vymírají. Některé z nich vyhynou kvůli chladnokrevnému lovu těchto zvířat, jiné z důvodu znečištěné přírody a moderní doby. Ať už je tomu jakkoliv, podívejte se na ty nejvíce ohrožené druhy zvířat, které již brzy na Zemi nebudou mít zastoupení.
Total
0
Share