TOP 10: Nejpopulárnější zpěváci roku 2022

Česká i zahraniční hudební scéna je plná hvězd, a to jak stálých, tak i konstantně se nově objevujících. Máte představu, kdo pomyslnému žebříčku vévodil v tomto roce?
zpěváci
Kdo jsou nejoblíbenější zpěváci roku 2022?

Pojďme si ty hlavní idoly zrekapitulovat. Kdo jsou nejpopulárnější zpěváci roku 2022?

1. The Weeknd

Kanadský zpěvák Abel Makkonen Tesfaye, vystupující pod pseudonymem The Weeknd, vyznává žánr R&B. Na hudební scéně se pohybuje od roku 2010, kdy začal svá videa uveřejňovat na YouTube. Postupně se stal dobyvatelem hitparád, právě se svou R&B scénou. Své první oficiální album Kiss Land vydal v roce 2013, o dva roky později Beauty Behind The Madness, Starboy v roce 2016 a v roce 2020 album After Hours.

Nejnovějším albem se letos stalo Dawn FM, na němž spolupracoval se zvučnými jmény jako jsou Lil Wayne, Quincy Jones, Tyler a The Creator. Album se vrací do osmdesátých let a odkazuje na hvězdy jako Michael Jackson, Stevie Wonder anebo Prince.

The Weeknd – Blinding Lights

2. Justin Bieber

Další kanadský zpěvák, jenž vévodí žebříčku. Justin je v očích veřejnosti známý nejen díky svému pěveckému talentu. Je to zároveň jedna z nemladších osobností, co v mladistvém věku vystoupala takto vzhůru. Jeho matka dávala jeho talent zfilmovaný na YouTube, kde netrvalo dlouho a byl spatřen manažerem Scooterem Braunem, jemuž za takto slibný rozjezd značně vděčí.

Jeho alba My World 2.0, Under the Mistletoe, Believe, Purpose, Changes a Justice si získala nejen srdce řad fanynek, ale předně spoustu ocenění. Jeho slibná kariéra je ale doprovázena i škálou skandálů, vandalismu a kriminálních činů. Po seznámení s Hailey Baldwin, a ne dlouho na sebe čekající svatbě se zdá, že Justin se od těchto negativních eskapád distancuje.

Justin Bieber – Yummy

3. Billie Eilish

Rodačka z Kalifornie měla díky svým genům pro svět showbyznysu velké předpoklady. Ve svém zapálení pro hudbu byla všemi členy rodiny podporována. Když bylo Billie 11 let, začala skládat písně a na obyčejný fotoaparát natáčet své filmy. Začala se též věnovat tanci a zářivá kariéra byla jejím velkým snem a cílem.

Zlom přišel s rokem 2015, kdy její bratr napsal píseň s názvem Ocean Eyes, která byla původně určená jeho skupině, ale přesto cítil, že v podání jeho sestry bude znamenat hit. A nemýlil se.

Billie Eilish – Ocean Eyes

Další písně po tomto úspěchu následovaly. A o dva roky později vyšlo album a zároveň se konalo její první velké turné When We All Fall Asleep. Od této doby sklízí jeden úspěch za druhým. Dokonce v roce 2019 vyjela na světové turné. I my zde v Čechách jsme měli tu čest, že nás poctila svou návštěvou. Její plánovaný koncert musel být z důvodu enormního zájmu přesunut do pražské O2 arény, kde byl vyprodán za rekordní 4 minuty.

4. Ariana Grande

Americká zpěvačka, skladatelka a herečka je osobností a idolem mnoha mladistvých již od útlého věku. Ariana taktéž vévodí sociálním sítím, kde například na Instagramu je první ženskou osobností s nejvíce sledovateli.

První debutové album Yours Truly vyšlo v roce 2013, následováno alby My Everything, Dangerous Woman, Sweetener, Thank U, Next a nejnovější letošního roku Positions.

Ariana Grande – 7 rings

Ariana je držitelkou mnoha ocenění (MTV Awards, Grammy Award, American Music Award, Kid´s Choice a spousta dalších). Časopisy Times a Forbes ji již několikrát uvedly mezi nejvlivnější osobnosti.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share