TOP 10: Nejpopulárnější zpěváci roku 2022

Česká i zahraniční hudební scéna je plná hvězd, a to jak stálých, tak i konstantně se nově objevujících. Máte představu, kdo pomyslnému žebříčku vévodil v tomto roce?
zpěváci
Kdo jsou nejoblíbenější zpěváci roku 2022?

5. Ed Sheeran

Další velmi populární britský zpěvák je Ed Sheeran. Skladatel a majitel několika cen, včetně platinových ocenění. Debutové album z roku 2011 trhlo rekordy v počtu prodaných kopií. S písní „The A Team“ bylo každému jasné, že tento zpěvák bude žebříčkům dlouho vévodit.

Ed skládá písně pro kolegy jako jsou Taylor Swift, Hilary Duff nebo kapela One Direction. Zároveň se podílel na tvorbě hudby známých filmů; Hobit: Šmakova dračí pouť.

Ed Sheeran – Shape of you

6. Taylor Swift

Taylor aneb princezna popu se svými písněmi a hereckými výkony stala americkou oblíbenou ikonou. Svou kariéru odstartovala rokem 2006 s country písněmi. Svým singlem „Our Song“ si získala titul nemladší zpěvačky, která si sama napsala a vydala píseň.

Za svou kariéru získala celkem jedenáctkrát cenu Grammy a my věříme, že to není finální číslo. Své fanoušky nepřestává překvapovat.

Taylor Swift – Bejeweled

7. Selena Gomez

Nejpopulárnější zpěváci letošního roku jsou z poloviny ženy. Americká herečka, zpěvačka, scenáristka, skladatelka a už i režisérka. Do popředí vynesly Selenu Gomez herecké role v seriálu Barney a jeho přátelé, Hannah Montana, filmech Spy Kids 3-D anebo Walker Texas Ranger: Falešné obvinění. Větší roli získala až v roce 2007 v seriálu Kouzelníci z Waverly, čímž se dostala do ještě širšího povědomí.

Úspěšně nastoupila i na hudební scénu. Stala se zakladatelkou a zároveň zpěvačkou kapely Selena Gomez & The Scene, se kterou vydala několik alb. Selena ale vydala alba i jako sólistka. V roce 2010 excelovala ve filmu Ramona a o rok později odmoderovala MTV Europe Music Awards. Její hlas můžete znát i z kresleného filmu Hotel Transylvánie.

Selena Gomez – Calm Down

Následovaly další a další filmy, přičemž v roce 2017 se stala výkonnou producentkou seriálu 13 Reasons Why. S nástupem Covidu-19 se rozhodla dát si od herectví pauzu.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share