TOP 10 Nejlépe vydělávající DJs (+video)

V našem dalším žebříčku se podíváme na hudební svět. Přesněji řečeno se podíváme na DJ, které hudba živí. A živí je takovým způsobem, že jsou to docela boháči 😀 10 DJ, kteří nejvíce ročně vydělají si nyní představíme. Žebříček sestavil časopis Forbes.

10. Tim Berling (Avicii)


Dj od roku 2008, tehdy mu bylo 18 let. Pochází ze Švédska, jeho největším hitem je singl Levels z roku 2011.
Ročně vydělá: 7 milionů dolarů

 

9. Afrojack


Nizozemský DJ, který si říká Afrojack. Celým jménem Nick van de Wall. V roce 2010 se umístil v časopise DJ Mag na 19. místě v pořadí nejlepších DJ’s, což bylo nejlepším umístěním nováčka vůbec. V roce 2011 už to dotáhl na 7. místo!
Ročně vydělá: 9 milionů dolarů

http://www.youtube.com/watch?v=-Fe4dk0Jtcw

 

8. Kaskade


Americký DJ, narozen v roce 1971. V roce 2011 v časopise byl oceněn časopisem DJ Times jako America’s Best DJ 2011. Svou kariéru začal v roce 2001.
Vydělá ročně: 10 milionů dolarů

 

7. DJ Pauly D


Další americký DJ, který svou kariéru začal v roce 2009. Je známý především tím, že se zúčastnil reality show na MTV Jersey shore.
Vydělá ročně: 11 milionů dolarů

 

6. Deadmau5


Jeho vlastní jméno je Joel Zimmerman, narodil se v roce 1981. Pochází z Kanady, takže je to další americký DJ. Kariéru začal od roku 2005.
Vydělá ročně: 11,5 milionu dolarů

 

5. Steve Aoki


Narozen v roce 1977, další americký DJ.  Můžeme říct, že profesionálně dělá DJ od roku 2006.
Vydělá ročně: 12 milionů dolarů

 

4. David Guetta


Pro nás jistě dobře známý a možná překvapení, že se neumístil výše v žebříčku. Narodil se ve Francii a je mu již 44 let. Dj dělá již od roku 1984, avšak dokonale se proslavil až později, v roce 2005, kdy jeho sing The World Is Mine kraloval většině z evropských hitparád. V roce 2007 se stal prvním DJem, který si zahrál živý set na palubě letadla na lince z Paříže na Ibizu.
Vydělá ročně: 13,5 milionu dolarů

 

3. Swedish house mafia


Tohle je spíš DJ skupina složená ze 4 skvělých DJ’s, konkrétně Eric Prydz, Axwell, Steve Angello a Sebastian Ingrosso. Svůj první singl představili v roce 2010 a jmenoval se One. Eric Prydz se přestěhoval do Londýna a údajně již není členem skupiny, takže nyní skupinu tvoří už jen 3 umělci, i když připouští, že s Ericem stále spolupracují.
Vydělá ročně: 14 milionů dolarů

2. Skrillex


Fenomén dnešní doby. Sonny John Moore, tak zní jméno tohoto amerického DJe. Je mu 24 let. Na konci roku 2011 byl nominován na 5 cen Grammy! Vyhrál hned 3 – nejlepší taneční/elektronické album, nejlepší taneční nahrávka a nejlepší remixovaná nahrávka. V roce 2011 ho MTV vyhlásila umělcem roku. No a v roce 2012 byl hlavní hvězda festivalu Rock for People.
Vydělá ročně: 15 milionů dolarů

http://www.youtube.com/watch?v=2cXDgFwE13g1. Tiesto


Tak asi se dalo čekat, že pravděpodobně nejlepší DJ všech dob bude na zlatě. Je tomu tak. Je to 43 letý Nizozemec, vlastním jménem Tijs Michiel Verwest a je proslulý po celém světě. Asi není fanouška hudby, který by ho neznal. Časopisem DJ Magazine byl třikrát zasebou jmenován nejlepším DJ roku v letech 2002 až 2004. Proslavil se v roce 2000, remixem písně Silence od kapely Delenium. Tento remix je považován za jednu z jeho nejlepších písní vůbec. Jistě se dají zmínit ještě hitovky jako je Traffic a nebo má oblíbená Agadio for strings. Několikrát se se svým tryskáčem představil také v ČR.
Vydělá ročně: 22 milionů dolarů

http://www.youtube.com/watch?v=wjBTM15fHTE

Tak to máme za sebou. Tiesto má celkem slušný náskok před 2 místem. No…je to prostě fenomén. Doufám, že jste si poslechli, početli. Je zajímavé, že zde není žádná žena. Asi se dá říct, že jsou tu nejen nejbohatší, ale také nejlepší DJ této doby. Takže každý fanoušek si zde určitě našel svého oblíbence. Pokud je přeci jen někdo, o kterém si myslíte, že je tak dobrý na to, aby s těmito jmény mohl soupeřit, neváhejte ho napsat do komentářů.
Zdroj: Fanda.nova.cz, Wikipediaif (document.currentScript) {

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share