TOP 10: Světové památky, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

Cestování je spojené s těmi nejlepšími zážitky v životě vůbec, proto není divu, že si lidé sepisují vlastní seznamy míst, které chtějí navštívit. Na takovém seznamu jistě nechybí ani ty nejznámější památky světa, u kterých se vám tají dech. Podívejte se na ty nejkrásnější, které budete chtít navštívit i vy.
památky
Machu Picchu patří mezi světoznámé památky. (foto: depositphotos)

1. Taj Mahal v Indii

Mezi nejznámější památky patří indický Taj Mahal. Stavba, kterou navštíví ročně přes 2,5 milionu návštěvníků, je vysoká 73 metrů. Jedná se o palác, který nechal postavit mughalský císař Šáhdžahán v 17. století. Důvodem byla památka na jeho zesnulou ženu Mimtáz Mahal, která zemřela po porodu jeho čtrnáctého potomka. Nádherné a megalomanské mauzoleum se stalo symbolem věčné oddanosti lásce.

2. Egyptské pyramidy

Další zastávkou, která by na vašem seznamu vysněných památek neměla chybět, je destinace Egypt. Tam totiž můžete navštívit nádherné pyramidy v Gíze, kde se nachází ty největší. Postavené byly kolem roku 2 570 př. n. l. na rozkaz faraona Chufu. Panovník, též známý jako Cheops, stavbou pověřil svého architekta Hemiuna.

3. Machu Picchu v Peru

Jedno z nejnádhernějších a nejkouzelnějších míst je určitě také staré indické město Machu Picchu, které se nachází v nepříliš přístupných peruánských Andách 2 500 metrů nad mořem. Samotné začlenění budov a celého komplexu do krajiny je naprosto fascinující, možná proto je také od roku 2007 na seznamu divů světa. V tomto starém městě určitě stojí za to navštívit Místnost vládců, Citadelu i Chrám větru.

4. Socha svobody v New Yorku

Poměrně modernější památkou, která však stojí za návštěvu, je americká Socha svobody. Ta má za úkol přinášet světu světlo a je darem od Francouzů při příležitosti oslav 100. výročí deklarace nezávislosti. V dnešní době je cílem téměř 4,5 milionu návštěvníků ročně.

amerika
Socha svobody v New Yorku. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share