TOP 10: Světové památky, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

Cestování je spojené s těmi nejlepšími zážitky v životě vůbec, proto není divu, že si lidé sepisují vlastní seznamy míst, které chtějí navštívit. Na takovém seznamu jistě nechybí ani ty nejznámější památky světa, u kterých se vám tají dech. Podívejte se na ty nejkrásnější, které budete chtít navštívit i vy.
památky
Machu Picchu patří mezi světoznámé památky. (foto: depositphotos)

8. Alhambra ve Španělsku

Nejen za sluncem a krásnými plážemi se můžete vydat do Španělska. Tam na vás totiž čeká také nádherná památka, která patří do seznamu UNESCO. Monumentální komplex paláců Alhambra vás zaujme nádhernou maurskou pevností, upravenými zahradami i uměleckými prvky.

9. Skalní město Petra v Jordánsku

Pokud patříte k milovníkům skalních měst a dodnes jste znali jen ty v našem okolí, jordánská Petra vám doslova vyrazí dech. Možná toto město znáte z filmů Indiana Jones. Postavené bylo před více než 2 tisíci lety a mělo sloužit jako pohřebiště. Růžové pískovce spolu s vytesanými stavbami jsou nádherným cílem mnoha návštěvníků.

Petra
Skalní město Petra patří mezi úchvatné památky. (foto: depositphotos)

10. Operní dům v Austrálii

Austrálie je známá nejen díky klokanům. Pokud si máte vybavit jednu z památek Austrálie, pak vám jistě přijde na mysl Opera house v hlavním městě Sydney. Jedná se možná o nejslavnější budovu z dvacátého století, kterou nechala postavit společnost Sydney Theatre Company spolu se Sydney Symphonic Orchestra.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: seznam staveb, které za svůj život musíte navštívit

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Berlíně

Total
0
Shares
Související články
followers
Read More

TOP 10: Celebrity s nejvíc followers na instagramu

Instagram, nejvlivnější aplikace a marketingový nástroj naší doby. Během deseti let se proměnil v mnoho věcí: v místo, kde můžete sledovat životy svých přátel, portfolio pro kreativní průmysl a především místo, kde se generují zajímavé informace pro uživatele na míru. Celebrity s největším počtem sledujících na Instagramu vypovídají hodně o současném stavu kultury. Pojďme se podívat, kdo vládne TOP 10 příčce Instagramu.
Total
0
Share