TOP 10: Světové památky, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

Cestování je spojené s těmi nejlepšími zážitky v životě vůbec, proto není divu, že si lidé sepisují vlastní seznamy míst, které chtějí navštívit. Na takovém seznamu jistě nechybí ani ty nejznámější památky světa, u kterých se vám tají dech. Podívejte se na ty nejkrásnější, které budete chtít navštívit i vy.
památky
Machu Picchu patří mezi světoznámé památky. (foto: depositphotos)

5. Koloseum v Římě

Pokud si potrpíte na cestování po Evropě, pak jistě neprohloupíte cestou do Itálie. Památky zde naleznete na mnoha místech, ale přímo v hlavním městě na vás čeká Koloseum, které patří k nejznámějším stavbám starověkého Říma. Tento skvostný amfiteátr byl postaven v prvním století jako díky dynastii Flaviánů. Ročně tuto památku navštíví přes 5 milionů návštěvníků.

6. Eiffelova věž v Paříži

Ve Francii zase můžete při objevování krásy hlavního města navštívit i tento železný monument. Eiffelova věž byla navržena Gustavem Eiffelem kvůli světové výstavě v roce 1889. Dnes se tato věž považuje za symbol města, proto ji také najdete na nejvíce suvenýrech.

7. Velká čínská zeď

Vaše touhy a cesty vedou do Asie? Pak na vás v Číně čeká nádherná procházka po staré čínské zdi. Jedná se o opevnění, které patří mezi divy světa i světové dědictví. A není divu, Velká čínská zeď stála mnoho úsilí i životů. Během stavby totiž zemřelo až 10 milionů dělníků, kteří byli na tomto místě i pohřbení. Proto se také jedná o největší pohřebiště světa. Ročně tuto obrovskou památku navštíví asi 9 milionů turistů.

Čína
Velká čínská zeď stála život mnoho lidí. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share