TOP 10 Nejčtenější knihy na světě

Za posledních 50 let bylo vydáno mnoho knih, ale opravdu jen některé se staly populární. Některých knih bylo dokonce vytištěno více než kolik bylo prodaných titulů v tomto žebříčku, nicméně nebyly natolik úspěšné u čtenářů, aby se takové množství udalo v obchodech. Z předchozího tvrzení tedy vyplývá, že v tomto žebříčku se nachází opravdu ty nejčtenější knihy na světě.

 

10 Deník Anny Frankové (Diary of Anne Frank)

autor: Anna Frank
počet prodaných kusů: 27 milionů

Deník popisuje osud dospívající židovské dívky Anne od 12. června 1942 do 4. srpna 1944, která se v těchto dnech, během druhé světové války, ukrývala spolu s rodiči v Amsterodamu. Byli prozrazeni a odvlečeni do koncentračních táborů. Anne umírá, ale její otec Otto, který jako jediný z rodiny přežil a vrátil se do Amsterodamu, našel její deník  a rozhodl se tento unikátní záznam vydat.

 

9 Myšlením k bohatství (Think and Grow Rich)

autor: Napoleon Hill
počet prodaných kusů: 30 milionů

Jedná se o motivační knihu inspirovanou Andrewem Carnegiem, který autorovi odhalil své tajemství úspěchu. Andrewem Carnegiem se stal velmi bohatým člověkem, ale i mnoho lidí, kteří se řídili jeho principy zbohatli (např. Henry Ford, King Gillette, John D. Rockefeller, Thomas Edison, …).

 

8 Jih proti Severu (Gone With the Wind)

autor: Margaret Mitchell
počet prodaných kusů: 33 milionů

Román odehrávající se na jihu Spojených států v době americké občanské války (1861–1865) a několik let poté.

 

7 Stmívání (Twilight – The Saga)

autor: Stephenie Meyer
počet prodaných kusů: 43 milionů

Stmívání je první kniha z velice populární série příběhů, kde se mladá dívka zamiluje do upíra. Tato sága je plná romantiky a akce, jenž přilákala zejména mladé příznivce.

 

6 Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code)

autor: Dan Brown
počet prodaných kusů: 57 milionů

Šifra mistra Leonarda je dobrodružný román s prvky fantazie. V knize Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor, řeší šifru, která byla nalezena u těla mrtvého správce uměleckých sbírek v Louvru.

 

5 The Alchemist

autor: Paulo Coelho
počet prodaných kusů: 65 milionů

Tento román se stal největším brazilským bestsellerem. Jedná se skoro o pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc.

 

4 Pán prstenů (Lord of the Rings)

autor: J. R. R. Tolkien
počet prodaných kusů: 103 milionů

Jedná se o epický román, ve kterém je vyprávěn příběh  o světovém konfliktu dobra a zla. Úkolem dobra je zničit prsten, který v nesprávných rukou představuje ničivou sílu ohrožující celou Středozem.

 

3 Harry Potter

autor: J. K. Rowling
počet prodaných kusů: 400 milionů

Harry Potter je názvem série fantasy příběhů, kde bojuje mladý čaroděj Harry proti mocnémo Voldemortovi, který zabil jeho rodiče.

 

2 Quotations from the Works of Mao Tse-tung

autor: Mao Tse-tung
počet prodaných kusů: 820 milionů

Kniha se občas nazývá “malá červená kniha”, která má za úkol vysvětlit čínskému lidu ideologii Komunistické strany Číny.

 

1 Bible (The Bible)

počet prodaných kusů: 3.9 miliardy

Bible je soubor knih, která křesťané a judaisté označují za posvátné a inspirované Bohem. Také se tato kniha nazývá jako Písmo svaté nebo jen Písmo. V některých církvích jej také považují za Boží slovo. Často se o ní mluví také jako o Knize knih.

 

V žebříčku jste mohli vidět, že někteří autoři jsou na trhu méně let než ostatní, i přesto se již nacházejí v této TOP 10. Například autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová, ta se stala natolik úspěšnou, neboť dokázala přitáhnou ke čtení zejména mladé lidi, což v této době není úplně lehké a za to jí patří veliké uznání.

 

Zdroje: Squidoo.com, wikipedia.cz

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share