TOP 10 Fascinující fakta o Austrálii

Austrálie je stát nacházející se na jižní polokouli na stejnojmenném kontinentu. Většině z vás se pravděpodobně po vyslovení slova Austrálie vybaví známá stavba Opera House, největší monolit na světě Ayers Rock, surfování na vlnách oceánu nebo třeba zvířata, která jsou vyobrazená na australském státním znaku – tedy klokan a pštros emu. V našem žebříčku jsme se však podívali na méně známá, ale přesto zajímavá fakta o tomto nádherném státě.

 

10 Pohled na eutanazii

eutanazie

Pomoci lidem, kteří trpí smrtelnou nemocí, s jejich přáním ukončit svůj život, je již velmi dlouho spornou otázkou po celém světě. Austrálie zastává postoj, že eutanazie je zločin.

Skupina, která je pro eutanazii, chtěla v Austrálii vysílat televizní reklamu, kde se mělo pomocí herců vyjádřit obtíže spojené se smrtelnými nemocemi. Hlavní citát této kampaně pak byl: „Nevybral jsem si vyhladovět k smrti, protože jídlo je jako polykání žiletek.“ Nakonec byla reklama zablokována cenzory, kteří se domnívali, že podporuje sebevraždy.

Austrálie má velmi tvrdé zákony proti pomoci někomu ukončit život, i přes to, průzkumy ukázaly, že většina Australanů je na straně těch, kteří chtějí dobrovolně ukončit své trápení. V 90. letech bylo v Severním Teritoriu Austrálie schválen zákon, který eutanazii legalizoval. To se však opět změnilo zákonem, který byl schválen na federální úrovni.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share