Sůl nejen jako dochucovadlo: 10 způsobů, jak ji využít v domácnosti

Sůl máme doma každý. Používáme ji především jako dochucovadlo při vaření. Využití soli je ale daleko rozmanitější a rozhodně se nemusí omezovat jen na kuchyni.
sůl
Sůl je opravdu nad zlato. Přečtěte si proč. (foto: Pexels/Castorly Stock)

Podívejte se na 10 způsobů, jak sůl využít u vás doma!

1. Vsákne do sebe skvrny od jídla či pití

Pokud na ubrus vylijete pár kapek šťávy nebo si na košili cáknete trochu kečupu, vetřete do něj sůl, aby skvrnu absorbovala. Poté vyperte běžným způsobem. Podobně sůl funguje například i tehdy, kdy se vám podaří něco vylít třeba na koberec.

2. Zbaví vás bolesti v krku

Naplňte hrníček vodou, přidejte špetku soli a míchejte, dokud se nerozpustí. Kloktejte, aby vaše hrdlo ucítilo sůl, ale nepolykejte. Opakujte dle potřeby. I když je kloktání slané vody jen dočasnou úlevou, je zároveň i účinným způsobem, jak si pomoci od bolesti.

3. Udrží řezané květiny déle čerstvé

Milujete čerstvé květiny ve váze, ale je vám líto, když po pár dnech začnou ztrácet kondici a půvab? Přidání soli do vody zabíjí bakterie, podporuje příjem vody a dodává květině klíčové živiny, které obvykle chybí v pouhé vodě z vodovodu. Udrží tak řezané květiny déle čerstvé.

4. Odstraní vodoznak ze dřeva

Nechali jste vlhkou sklenici na dřevěném stole příliš dlouho a sklenice po sobě zanechala památku v podobě otisku? Pomůže snadný trik: smíchejte sůl a olej, a poté jím potřete vodoznak. Počkejte 20 minut, a pak odstraňte hadříkem.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share