Sůl nejen jako dochucovadlo: 10 způsobů, jak ji využít v domácnosti

Sůl máme doma každý. Používáme ji především jako dochucovadlo při vaření. Využití soli je ale daleko rozmanitější a rozhodně se nemusí omezovat jen na kuchyni.
sůl
Sůl je opravdu nad zlato. Přečtěte si proč. (foto: Pexels/Castorly Stock)

8. Vyčistí měděné nádobí

Chcete dát svému měděnému nádobí nový život? Citron rozkrojte napůl a nasypte na něj trochu soli, abyste ho mohli použít jako drátěnku. Nádobí vyčistěte a poté opláchněte vodou.

9. Ochrání oblečení před vyblednutím

Pokud do pravidelného pracího cyklu budete přidávat ½ šálku soli, oblečení si ponechá své barvy. Obzvláště dobře to funguje u úplně nového oblečení, které ještě nebylo prané.

10. Otestuje čerstvost vajec

Dejte dvě lžičky soli do šálku vody a opatrně do ní vhoďte vejce. Čerstvé vejce klesne na dno a starší vejce vyplave nahoru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nemůžete se rozhodnout, kam letos pojedete na dovolenou? Máme pro vás 10 tipů!

10 tipů, jak vyčistit domácnost. Levně a ekologicky

Total
0
Shares
Související články
fast food
Read More

TOP 10: Nejoblíbenější fast foody na světě

Určitě každý už navštívil nějaký fast food. Když chvátáte, tak není nic jednoduššího a rychlejšího, než přijít, objednat si a dostat jídlo, které můžete sníst na místě nebo si ho vzít s sebou. Fast foody jsou velice populární v každé zemi a v mnoha z nich jsou příčinou obezity u velkého množství obyvatelstva. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam nejoblíbenějších franšíz, na které můžete narazit u nás, ale i fast foody, jež najdete jen v zahraničí.
Read More

TOP 10 Perly japonské gastronomie

Japonské obyvatelstvo je známé vysokým věkem dožívání. Je to způsobeno především správným životním stylem. Japonské ministerstvo zdravotnictví dělá…
Total
0
Share