TOP 10: Důvody, proč nikdy nebudete bohatí

Svět se skládá z bohatých a chudých. To je fakt. A pokud na vás platí většina z následujících 10 bodů, s největší pravděpodobností nikdy bohatí nebudete. Nicméně nezoufejte. Ke každé chybě dáváme naději, jak z toho ven. Proto pokud se bojíte lehce negativistického nadpisu, začtěte se a trápí-li vás nedostatek peněz, začněte se zlepšovat!

 

10 Nemáte cíl hodnotný cíl

Absence cíle je jedním z hlavních důvodů, proč se člověk nechce vymanit z průměru. V dnešní době máme všichni možnost vyniknout. Internet, to je ten klíč k úspěchu. Mnoho lidí to nevidí a proto se spokojí s tím, co mají a na ničem jiném nepracují.

 

9 Nečtete

Život se podobá knize. Blázen v ní letmo listuje, moudrý při čtení přemýšlí, poněvadž ví, že ji může číst jen jednou.“ – Jean Paul. Velice pravdivý citát. Člověk, který nic nečte se o ničem nedozvídá. Slova v televizi mluví jen v heslech. Chcete-li být vědomostně bohatší, začněte číst. Od toho se odvíjí i bohatství peněžní.

 

8 Nesportujete

Sport utužuje ducha. Některé kolektivní sporty dopomáhají kooperaci. Sport pak, pokud se dělá správně, formuje tělo i mysl na správný výkon. A proto platí, že kdo nesportuje, o všechno výše zmíněné se připravuje.

 

7 Díváte se na televizi

Televize ukazuje jen zlomek reality. Navíc je neuvěřitelný žrout času. Však považte, co skutečně použitelného jste se dozvěděli ze včerejších zpráv? Televize je vysoce manipulativní nástroj. Nenechte se jím zkazit.

 

6 Posloucháte a scházíte se s negativními lidmi

Jakmile kolem sebe máte pesimisty, máte z půlky prohráno. Špatná nálada je totiž vysoce nakažlivá a jen skutečně titěrné procento lidí zbohatlo ve chvíli, kdy měli špatnou náladu. Nebojte se od negativistů oprostit a hledejte lidi, kteří za to skutečně stojí.

 

5 Investujete do spotřebních věcí

Už Robert T. Kiyosaki v knize Bohatý táta, chudý táta říkal, že lidé nechápou, co jsou aktiva a co jsou pasiva. Proto se stává, že nejvíce peněz „investují“ do oblečení nebo do auta, namísto do něčeho, co jim peníze zhodnotí. Bohužel to vede pouze k tomu, abychom se stali otroky. Velké procento bohatých si v prvopočátcích svého bohatství mnohé odpírali, aby mohli lépe zhodnotit svůj kapitál. Zkuste se nad tím zamyslet a přečtěte si knihu Bohatý táta, chudý táta. Té knize by se dalo leccos vytknout. Hlavní pointa ovšem nikoliv.

 

4 Nemáte výdrž

Výdrž a trpělivost jsou někdy spojeny s bolestí a odpíráním si. Nicméně vždy, když s něčím začnete a dostanete se do kritické fáze, nevzdávejte se! Ostatně hymna liverpoolského fotbalového týmu You’ll Never Walk Alone (Nikdy nepůjdete sami) říká jednu krásnou větu „Na konci bouře je zlaté nebe“. Vydržte a sláva vás nemine.

 

3 Myslíte si, že je za vás někdo zodpovědný

Mnoho lidí nadává na vládu. Nadává na to, že nemají práci a hledají viníky. Mnoho lidí je na hranici chudoby a když se jich zeptáte, z většiny vám neřeknou, že si za to mohou sami. Nicméně právě to je pravda. Za svoje problémy, ať jsou jakékoliv, si můžete sami. Politik, policista nebo šéf se starají pouze o sebe. Nedivte se jim. Vy děláte to samé! Neviňte nikoho za svůj neúspěch. Můžete si za něj vždy sami.

 

2 Pracujete 8 hodin denně

V tom to vše vězí. Lidé pracují 8 hodin denně v podprůměrné práci a pak se diví, že mají sotva na nájem a jedno pivo o víkendu. Ti skutečně moudří mají v začátcích svého rodícího se bohatství práci, která je živí. A když přijdou domů, začnou pracovat na něčem, co je jen jejich a má potenciál jim slávu a peníze přinést. Jen blázen věří, že pracovat pro někoho je mnohem výdělečnější, než pracovat pro sebe.

 

1 Věříte tomu, že něco je nemožné

Největší lží je, že něco nejde. Tisíce milionářů na celém světě vám však řeknou, že to je lež. Věříte-li v ní, patrně nikdy bohatí nebudete. Proto si vezměte k srdci radu: „Vidíte něco moc složitě? Zjednodušte si to!“. Nic prostšího vám poradit nemůžu. Steve Jobs začínal v garáži. Bill Gates v době, kdy IBM prodal licenci na svůj operační systém ještě žádný operační systém neměl. Svět je stvořen z miliard kuriozit. A jednou z nich může být ta, že přestanete věřit, že váš plán je nerealizovatelný a zrealizujete jej.

 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share