10 tipů, jak napsat knihu. Staňte se konečně spisovatelem

Už od dětství tak nějak tušíte, že vaší velkou touhou je napsat knížku? A chcete si konečně tento sen splnit? Tak už nečekejte ani minutu a pusťte se do toho. Jenže jak? Těchto 10 tipů vám pomůže učinit první kroky.
napsat
Přinášíme tipy, jak napsat knihu a konečně si splnit svůj sen. (foto: depositphotos)

Váš velký sen se právě teď může stát skutečností. Ponořte se do vlastního světa a napište knihu, o které sníte už roky. Zapomeňte na všední starosti, oprostěte se od přípravy svačin i úkolů v práci. A sedněte si k zápisníku nebo notebooku. Stačí začít a pak už půjde všechno samo.

1. Promyslete dějovou linku

Už víte, že chcete napsat knihu. To je hlavní a první krok. Teď je třeba si rozmyslet koncept, jak se vašemu psaní budete věnovat. Nejlepší možností pro většinu autorů je dát dokupy obsah knihy, podle něhož se zhruba budete řídit. Sepište si hlavní dějovou linii, které se budete držet a při psaní celého příběhu ji také rozvíjet.

2. Otevřete si diář

Největší slabinou všech autorů je právě čas. Pokud si totiž čas na psaní nevyhradíte, nikdy si ho jen tak neuděláte. Je to jednoduché seřazení priorit. Najděte si v diáři volné časové okno, kdy se budete moct soustředit na psaní a nenechte si tyto chvíle ničím překazit. Jedině s časovým harmonogramem se vám může podařit psát v kuse a nedělat dlouhé pomlky mezi psaním.

3. Seznamte se s hlavními hrdiny

V každém příběhu je několik hlavních postav, o které se celý děj opírá. Proto je nutné, abyste se i vy jako autor na jednotlivé hlavní postavy nacítili, skutečně se s nimi seznámili a prohloubili tak jejich povahové rysy i pro čtenáře, který si je podle vašich slov musí představit.

4. Které téma zvolíte?

Záleží nejen na samotném ději vaší knihy, ale také na prostředí, době a žánru. Celou tuto autorskou kompozici si dobře rozmyslete, ať toho později nelitujete. Téma by vám mělo být blízké, nejlépe přímo z vašeho života, abyste věděli neustále i o detailech, které můžete při příběhu používat. Jedině v blízkosti k tématu najdete svůj bestseller.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share