TOP 10: Skvosty egyptské architektury

Egypt je nejstarším státem na světě, jehož historie sahá až do doby 5 000 let př. n. l.. Tím pádem je jeho historie velice rozmanitá. Díky tomu zde můžeme narazit na mnoho památek, které zde byly postaveny před mnoha lety. Můžeme jen žasnout, jak v tehdejší době mohly být postaveny stavby gigantických rozměrů bez jakékoliv techniky. Pokud se rozhodnete navštívit tuto fascinující civilizaci, neměli byste si nechat ujít alespoň některý z egyptských skvostů, které jsme pro vás připravili.

 

10 Memnonovy kolosy

Memnonovy kolosy

Memnonovy kolosy se řadí mezi jedny z nejnavštěvovanějších a nejznámějších turistických míst v okolí města Luxor. Tyto dvě obrovské sochy nejdou přehlédnout a to z toho důvodu, že jejich výška dosahuje i s podstavcem necelých 19 metrů. A to byly původně ještě vyšší. Sochy měly dříve na hlavě navíc královskou korunu, která se již nedochovala. Tato kamenná dvojčata znázorňují Amenhotepa III. a vypadají, jako by dodnes střežily spánek všech zesnulých v thébském pohřebišti.

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
památky
Read More

TOP 10: Světové památky, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

Cestování je spojené s těmi nejlepšími zážitky v životě vůbec, proto není divu, že si lidé sepisují vlastní seznamy míst, které chtějí navštívit. Na takovém seznamu jistě nechybí ani ty nejznámější památky světa, u kterých se vám tají dech. Podívejte se na ty nejkrásnější, které budete chtít navštívit i vy.
Total
0
Share