TOP 10 Možná vysvětlení Bermudského trojúhelníku

Bedmudský trojúhelník je oblast označovaná oblast mezi Miami, Portorikem a Bedmudami.  Tato oblast je známá jako úsek, kde se z nevysvětlitelných důvodů ztrácejí lodě, letadla i lidé. Od roku 1900 bylo zaznamenáno min. 6 velkých „zmizení“, které se nedaly nijak podložit, ani se nenašly žádné pozůstatky i za pomoci nejmodernější techniky. Přesto je však řada skeptiků, kteří na tento úkaz nevěří a v dnešním žebříčku se podíváme na 10 možných vysvětlení tohoto přírodního jevu.

btrimap

 

10 Mimozemšťané

Někteří říkají, že radary a další techniku ruší mimozemská civilizace, která zde unáší lidi. S. Spielberg tuto tématiku dokonce zařadil do svého filmu Blízká setkání třetího druhu.

 

9 Pozůstatky z Atlantidy

Někteří říkají, že se zde na dně nachází ztracené město Atlantida. Jednak proto, že byl v roce 1968 nedaleko Baham objeven skalní útvar, kteří mnozí pokládají právě za důkaz a také proto, že nedávno se objevily zprávy v ruských médiích, že zde na dně vědci nalezli přímo důkazy o městě.

 

8 Cestování v čase

Od roku 1900 bylo 6 velkých zmizení, a ztratilo se bez nějakých vysvětlení přes 50 lodí a 20 letadel. Někteří, kteří tyto nevysvětlitelné havárie přežili, hovořili o jakýchsi časových posunech. Když se jednou ztratilo nad touto oblastí letadlo a za 10 minut se znovu „našlo“, palubní hodiny ukazovaly naprosto stejný čas, jako před zmizením.

 

7 Válka

Jedná se hlavně o období druhé světové války, kdy se může jednat o činy dělané právě v důsledku bojů, nebo o pirátství.

 

6 Metan

Některá zmizení se přičítají obrovským ložiskům metanu. Metan pod velkým tlakem zmrzne pod zemí. Pokud je však vytlačen ven, změní se v bublinu, která se zvětšuje a směrem nahoru exploduje. Pokud dosáhnou povrchu vody, ještě více se rozšíří a zvedají se do vzduchu. Pokud by se taková bublina střetla s lodí, loď ztratí tlak a jde ihned ke dnu. A některé „obří“ takové bubliny by mohly dokonce stáhnout i letadla.

 

5 Magnetické anomálie

Mnozí se domnívají, že poruchy radarů a dalších přístrojů zapříčiňuje magnetická anomálie.

 

4 Golfský proud

Golfský proud v těchto oblastech dokáže vyvinout obří vodní vítr, který se může táhnout několik kilometrů. Je tak silný, že v epicentru může být extrémně zvýšená gravitace, což může být vysvětlením těchto zmizení.

 

3 Počasí

Jsou zde časté velké výkyvy počasí a silné bouře a hurikány mohou v některých případech potopit jak lodě, tak ropné plošiny.

 

2 Lidský faktor

Dezorientace je u pilotů poměrně vzácná, nicméně pokud nastane 87% z těchto nehod končí smrtí.

 

1 Mýtus

V důsledku toho, že spousta věcí dosud nebylo vysvětleno a neexistuje logické vysvětlení, tak se nabízí možnost, že všechno to je pouhý mýtus a nic takového neexistuje.

 

Tak, jak se vám dnešní žebříček líbil? Co si myslíte o tomto úkazu vy? Zvýšená pozornost o tuto oblast byla zaznamenána až v druhé polovině 20. století, v té době už existovaly vyspělé radary a technika, které právě v této oblasti zaznamenávala výkyvy a díky tomu se o tuto oblast začalo zajímat. V dnešní době je podivuhodné zmizení stále vzácnější, nicméně pořád existuje dost případů, na které nejsou důkazy ani žádné vysvětlení.

 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share