TOP 10: Rostliny pro začátečníky, které přežijí i občasnou chybu

Vždycky u kamarádů obdivujete vesele kvetoucí rostliny na poličkách nebo parapetu, zatímco vám doma uschne i umělá kytka? Pokud s pěstováním rostlin nemáte zkušenosti, je na čase to změnit.
rostliny
Nejste špatný pěstitel, jen jste začal špatně. (foto: pexels/Karolina Grabowska)

Tohle jsou rostliny vhodné i pro úplné začátečníky. Nejste špatní pěstitelé, jen jste na to šli zpočátku špatně. Jaké kytky vám nebudou vyčítat i nějakou tu začátečnickou chybu?

1. Tillandsie

Tillandsie, česky též kykatky, jsou považované za jedny z nejlepších pokojových rostlin vůbec. Mohou růst s půdou, nebo bez půdy, a vyžadují velmi minimální péči. Ve skutečnosti je můžete zapomenout zalévat celé týdny a stále zůstanou naživu. Jedná se o závěsné rostliny, které jsou tak ideální pro menší byty, kde je prostor na prvním místě.

tillandsie
Tillandsie zvaná též kykatka. (foto: 123RF)

2. Zelenec

Jinak také pavoučí rostlina vyžaduje zálivku pouze dvakrát týdně a potřebuje střední světlo. Pomáhá eliminovat nepříjemné pachy, formaldehyd a oxid uhelnatý. Díky tomu je dokonalou koupelnovou rostlinou. Zelencům se daří ve vlhkém prostředí.

zelenec
Zelenc si libuje ve vlhkém prostředí. (foto: 123RF)

3. Tchynin jazyk

Tchynin jazyk je též známý i jako Svatojiřský meč a to díky svému čepelovitému vzhledu. I tahle rostlinka dokáže ze vzduchu odstranit nepříjemné pachy a toxický obsah. Navíc je velmi nenáročná na údržbu.

rostliny
Tchynin jazyk si možná pamatujete ze školy, a proto vůči němu máte averzi. (foto: 123RF)

4. Orchidej

Tato všestranná květina by měla být umístěná nebo zavěšená vedle okna, aby mohla využívat nepřímé sluneční světlo. Orchideje jsou šité na míru do koupelny. Vlhké prostředí v koupelně kopíruje běžné tropické podmínky rostliny.

orchidej
Orchideje jsou krásné a úžasně voní. (foto: pexels/Alexey Demidov)

Total
0
Shares
Související články
nejmenší
Read More

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
jarní únava
Read More

Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Jaro už je tady v celé své síle, keře se zbarvují voňavými květy. Takové období s sebou ale často přináší i první jarní deprese a únavy, se kterými se potýká každý z nás. Jak se takovým stavům vyhnout a co udělat pro to, abyste měli stále dostatek energie i elánu do každého nového dne?
Total
0
Share