TOP 10: Rostliny pro začátečníky, které přežijí i občasnou chybu

Vždycky u kamarádů obdivujete vesele kvetoucí rostliny na poličkách nebo parapetu, zatímco vám doma uschne i umělá kytka? Pokud s pěstováním rostlin nemáte zkušenosti, je na čase to změnit.
rostliny
Nejste špatný pěstitel, jen jste začal špatně. (foto: pexels/Karolina Grabowska)

Tohle jsou rostliny vhodné i pro úplné začátečníky. Nejste špatní pěstitelé, jen jste na to šli zpočátku špatně. Jaké kytky vám nebudou vyčítat i nějakou tu začátečnickou chybu?

1. Tillandsie

Tillandsie, česky též kykatky, jsou považované za jedny z nejlepších pokojových rostlin vůbec. Mohou růst s půdou, nebo bez půdy, a vyžadují velmi minimální péči. Ve skutečnosti je můžete zapomenout zalévat celé týdny a stále zůstanou naživu. Jedná se o závěsné rostliny, které jsou tak ideální pro menší byty, kde je prostor na prvním místě.

tillandsie
Tillandsie zvaná též kykatka. (foto: 123RF)

2. Zelenec

Jinak také pavoučí rostlina vyžaduje zálivku pouze dvakrát týdně a potřebuje střední světlo. Pomáhá eliminovat nepříjemné pachy, formaldehyd a oxid uhelnatý. Díky tomu je dokonalou koupelnovou rostlinou. Zelencům se daří ve vlhkém prostředí.

zelenec
Zelenc si libuje ve vlhkém prostředí. (foto: 123RF)

3. Tchynin jazyk

Tchynin jazyk je též známý i jako Svatojiřský meč a to díky svému čepelovitému vzhledu. I tahle rostlinka dokáže ze vzduchu odstranit nepříjemné pachy a toxický obsah. Navíc je velmi nenáročná na údržbu.

rostliny
Tchynin jazyk si možná pamatujete ze školy, a proto vůči němu máte averzi. (foto: 123RF)

4. Orchidej

Tato všestranná květina by měla být umístěná nebo zavěšená vedle okna, aby mohla využívat nepřímé sluneční světlo. Orchideje jsou šité na míru do koupelny. Vlhké prostředí v koupelně kopíruje běžné tropické podmínky rostliny.

orchidej
Orchideje jsou krásné a úžasně voní. (foto: pexels/Alexey Demidov)

Total
0
Shares
Související články
nejjedovatější
Read More

TOP 10: Nejjedovatější zvířata na světě

V divoké přírodě je tolik krásných míst a tvorů, kteří stojí za trochu dobrodružství. Bohužel se nachází ve světě zvířat i mnoho životu nebezpečných druhů, a to nejde jen o predátory. Podívejte se na ty nejjedovatější zvířata na světě, s nimiž rozhodně není dobré se setkat. Většina z nich naštěstí žije mimo území Česka.
Total
0
Share