TOP 10 Nejkrásnější města Evropy

Pro kulturní rozvoj Evropy bylo velice důležité zakládaní a rozvoj měst, která byla považována za významná centra kultury a vzdělávání. V našem žebříčku uvádíme 10 měst Evropy, která si během staletí vybudovala obdiv a zájem turistů a stala se chloubou nejen svých zemí, ale i celé Evropy. Jsou to destinace, které určitě stojí za to navštívit a strávit v nich několik nezapomenutelných dní.

10 Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam je hlavní město Nizozemska a zároveň jeho kulturní a finanční centrum. Na jeho území se nacházejí dvě památky světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o amsterdamské kanály ze 17. století a obrannou linii Amsterdam, která byla vybudována na přelomu 19. a 20. století. Historické centrum města je zastavěno domy ze 16. a 17. století. Město je proslaveno muzei a galeriemi, především Van Goghovým muzeem, které vlastní největší sbírku obrazů Vincenta van Gogha na světě. Současný Amsterdam je multikulturní metropolí s pestrou skladbou obyvatelstva a je znám jako výspa tolerance.

Total
1
Shares
Související články
psí plemena
Read More

TOP 10: Nejpopulárnější psí plemena

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Psi jsou skvělými společníky, kteří vám budou v mnoha životních situacích i oporou nebo nejlepším přítelem. Jenže vybrat si jedno plemeno může být do jisté míry také oříškem. Pomoct může seznam nejpopulárnějších ras, ze kterého si stačí jenom vybrat nejvíce sympatické plemeno.
Total
1
Share