TOP 10 Nejkrásnější města Evropy

Pro kulturní rozvoj Evropy bylo velice důležité zakládaní a rozvoj měst, která byla považována za významná centra kultury a vzdělávání. V našem žebříčku uvádíme 10 měst Evropy, která si během staletí vybudovala obdiv a zájem turistů a stala se chloubou nejen svých zemí, ale i celé Evropy. Jsou to destinace, které určitě stojí za to navštívit a strávit v nich několik nezapomenutelných dní.

10 Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam je hlavní město Nizozemska a zároveň jeho kulturní a finanční centrum. Na jeho území se nacházejí dvě památky světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o amsterdamské kanály ze 17. století a obrannou linii Amsterdam, která byla vybudována na přelomu 19. a 20. století. Historické centrum města je zastavěno domy ze 16. a 17. století. Město je proslaveno muzei a galeriemi, především Van Goghovým muzeem, které vlastní největší sbírku obrazů Vincenta van Gogha na světě. Současný Amsterdam je multikulturní metropolí s pestrou skladbou obyvatelstva a je znám jako výspa tolerance.

Total
0
Shares
Související články
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
Total
0
Share