TOP 10 Nejdražší domy světa

5 Hearstovo panství, Beverly Hills

Cena: 168 milionů dolarů

Tento palác byl postaven v roce 1927 a později v roce 1947 byl koupen Wiliamem Randolphem Hearstem. Toto panství se na rozloze cca 6 akrů skládá jakoby ze 4 obřích domů, které celkem obsahují 29 ložnic, kino, diskotékový klub, sportoviště. Sousedé tohoto domu jsou například Victoria a David Beckhamovi. V roce 1953 zde trávil líbánky John F. Kennedy s Jacqueline Kennedy. Panství mělo svou roli také ve filmu Kmotr.

 

4 Fairfield Pond, Hamptons (USA)

Cena: 170 milionů dolarů

Tento dům, rozprostírající se na pozemku o velikosti 63 akrů je považován za největší bytový komplex v Americe. Má 29 ložnic situovaných kousek od pláže. Obsahuje také 39 koupelen a více než 90 stop dlouhou jídelnu, dále také 5 tenisových hřišť. Spousta lidí nechtělo věřit tomu, že se nejedná o hotel, ani lázně, ale o pouhý dům. Vlastníkem je miliardář Ira Rennert.

 

3 The Penthouse, Londýn

Cena: 200 milionů dolarů

Penthouse je nejvýše položený dům v prestižní lokaci zvané One Hyde park. Ti z Vás, kteří by si zde chtěli zaplatit nájem, tak budete muset zaplatit 6000 liber za metr čtverečný. Díky této ceně se jedná o nejdražší byt na světě. Má však co nabídnout. Bezpečnost zaručuje speciální komando SAS, dále jsou zde neprůstřelná okna a také tajný tunel v případě nouze do nedalekého hotelu. Budova obsahuje své vlastní lázně, 24 hodin denně je k dispozici pokojová služba a pravidelná ochutnávka vín.

 

2 Villa Leopolda, Francouzská riviéra

Cena: 500 milionů dolarů +

Obří komplex, s celkovou rozlohou přes 80000 metrů čtverečných postaven v roce 1902 králem Leopoldem II. Obsahuje celkem 19 ložnic, několik kuchyní, obřích obývacích pokojů, kino sál, různá sportoviště, bowling, obří zahradu, o kterou se stará 50 zahradníků. Bydlel zde například Bill Gates.

 

1 Antila, Mumbai (Indie)

Cena: 1 miliarda dolarů

Tento skvostný dům postavil v roce 2010 Mukesh Ambani, jeden z 10 nejbohatších lidí světa. Antila má 27 pater, vysoká je skoro 600 stop (173 metrů). Rozloha je cca 40000 metrů čtverečných. Tento komplex obsahuje jen prvních 6 pater parkovací plochy, asi proto, aby zde majitel zaparkoval svých 168 vozů. Najímá také 600 lidí z řad personálu pro udržování této obří rezidence. Aby jste se po tomto domě mohli rychle a snadno pohybovat, je zde k dispozici 9 výtahů. Obsahuje téměř vše, co i ten nejnáročnější člověk potřebuje. Pro větší komfort je zde dvojitá výška stropů. Neexistuje dražšího domu na této planetě.

 

Tak jak se Vám líbil článek o těch největších a nejluxusnějších domech, které člověk kdy vytvořil? Já osobně si ještě pár let počkám, než si takový postavím, nebo koupím :-), nevím, jak Vy… Jinak nejvíce mne oslnilo asi první místo, hlavně asi tedy kvůli vzhledu, takový futuristický tvar a ten nápad.. Bral bych 🙂

Total
0
Shares
Související články
ložnici
Read More

Řešíte nedostatek prostoru v ložnici? Zkuste 10 tipů, jak ji opticky zvětšit

Ne každý se může pochlubit obrovskou ložnicí, ve které by se dalo tančit. Mnoho rodičů se často vzdává prostorné ložnice na úkor dětí, zatímco oni sami se přestěhují do miniaturní místnosti, kam se sotva vejde postel. Pokud i vy řešíte nedostatek prostoru v ložnici, našich 10 tipů na její zvětšení vám určitě přijde vhod.
psí plemena
Read More

TOP 10: Nejpopulárnější psí plemena

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Psi jsou skvělými společníky, kteří vám budou v mnoha životních situacích i oporou nebo nejlepším přítelem. Jenže vybrat si jedno plemeno může být do jisté míry také oříškem. Pomoct může seznam nejpopulárnějších ras, ze kterého si stačí jenom vybrat nejvíce sympatické plemeno.
Total
0
Share