TOP 10 Nejdražší domy světa

5 Hearstovo panství, Beverly Hills

Cena: 168 milionů dolarů

Tento palác byl postaven v roce 1927 a později v roce 1947 byl koupen Wiliamem Randolphem Hearstem. Toto panství se na rozloze cca 6 akrů skládá jakoby ze 4 obřích domů, které celkem obsahují 29 ložnic, kino, diskotékový klub, sportoviště. Sousedé tohoto domu jsou například Victoria a David Beckhamovi. V roce 1953 zde trávil líbánky John F. Kennedy s Jacqueline Kennedy. Panství mělo svou roli také ve filmu Kmotr.

 

4 Fairfield Pond, Hamptons (USA)

Cena: 170 milionů dolarů

Tento dům, rozprostírající se na pozemku o velikosti 63 akrů je považován za největší bytový komplex v Americe. Má 29 ložnic situovaných kousek od pláže. Obsahuje také 39 koupelen a více než 90 stop dlouhou jídelnu, dále také 5 tenisových hřišť. Spousta lidí nechtělo věřit tomu, že se nejedná o hotel, ani lázně, ale o pouhý dům. Vlastníkem je miliardář Ira Rennert.

 

3 The Penthouse, Londýn

Cena: 200 milionů dolarů

Penthouse je nejvýše položený dům v prestižní lokaci zvané One Hyde park. Ti z Vás, kteří by si zde chtěli zaplatit nájem, tak budete muset zaplatit 6000 liber za metr čtverečný. Díky této ceně se jedná o nejdražší byt na světě. Má však co nabídnout. Bezpečnost zaručuje speciální komando SAS, dále jsou zde neprůstřelná okna a také tajný tunel v případě nouze do nedalekého hotelu. Budova obsahuje své vlastní lázně, 24 hodin denně je k dispozici pokojová služba a pravidelná ochutnávka vín.

 

2 Villa Leopolda, Francouzská riviéra

Cena: 500 milionů dolarů +

Obří komplex, s celkovou rozlohou přes 80000 metrů čtverečných postaven v roce 1902 králem Leopoldem II. Obsahuje celkem 19 ložnic, několik kuchyní, obřích obývacích pokojů, kino sál, různá sportoviště, bowling, obří zahradu, o kterou se stará 50 zahradníků. Bydlel zde například Bill Gates.

 

1 Antila, Mumbai (Indie)

Cena: 1 miliarda dolarů

Tento skvostný dům postavil v roce 2010 Mukesh Ambani, jeden z 10 nejbohatších lidí světa. Antila má 27 pater, vysoká je skoro 600 stop (173 metrů). Rozloha je cca 40000 metrů čtverečných. Tento komplex obsahuje jen prvních 6 pater parkovací plochy, asi proto, aby zde majitel zaparkoval svých 168 vozů. Najímá také 600 lidí z řad personálu pro udržování této obří rezidence. Aby jste se po tomto domě mohli rychle a snadno pohybovat, je zde k dispozici 9 výtahů. Obsahuje téměř vše, co i ten nejnáročnější člověk potřebuje. Pro větší komfort je zde dvojitá výška stropů. Neexistuje dražšího domu na této planetě.

 

Tak jak se Vám líbil článek o těch největších a nejluxusnějších domech, které člověk kdy vytvořil? Já osobně si ještě pár let počkám, než si takový postavím, nebo koupím :-), nevím, jak Vy… Jinak nejvíce mne oslnilo asi první místo, hlavně asi tedy kvůli vzhledu, takový futuristický tvar a ten nápad.. Bral bych 🙂

Total
0
Shares
Související články
domácnost
Read More

10 tipů, jak vyčistit domácnost. Levně a ekologicky

Každý den na nás čeká buď kopa prádla na vyprání, vysávání a vytírání podlahy nebo třeba jen utírání prachu. Zkuste se odhodlat a změnit váš systém na mnohem šetrnější, ekologičtější a levnější variantu, se kterou půjde každodenní úklid jedna báseň. Ekologické čisticí prostředky si totiž vytvoříte v pohodlí vašeho domova.
Total
0
Share