TOP 10 Nejdražší domy světa

Každý určitě někdy přemýšlel, nebo snil o tom, že si jednoho krásného dne koupí, nebo postaví vlastní dům. Pokud pořád přemýšlíte nad tím, který dům by se Vám tak zamlouval, mám pro Vás nyní nějaké tipy. Rozhodl jsem se přichystat si pro Vás žebříček těch nejdražších, nejluxusnějších domů světa. Tak se pojďme pokochat…

 

10 Drákulův hrad (Bran), Rumunsko

Cena: 135 milionů dolarů

Tento historický hrad, který je znám jako Drákulův hrad, je nejnavštěvovanější a určitě také nejslavnější hrad a to nejen v Rumunsku. Proslavil se především tím, že byl sídlem Drákuly v románu spisovatele Brama Stokera. Má velkou historickou hodnotu. Je zde celkem 57 pokojů, počet návštěvníků přesahuje za rok 450 000. Byl postaven roku 1377.

 

9 Updown Court, Windlesham, Surrey (Anglie)

Cena: 140 milionů dolarů

Tento obří zámek je větší jak Buckinghamský palác. Jen pro představu: Má 103 pokojů, z toho 24 ložnic, každá má svou vlastní mramorovou koupelnu s mozaikou z 24-karátového zlata, dvě bowlingové dráhy, 5 bazénů, squash, osvětlený tenisový kurt, dále vinárna s kapacitou 3000 lahví, kino s 50 sedadly…Má rozlohu přes 40000 metrů čtverečných. Provozní náklady této rezidence se někdy vyšplhají až na milion liber ročně. Zaměstnává více než 10 zaměstnanců (zahradníci, ostraha, uklízeči…)

 

8 Manor, Los Angeles (USA)

Cena: 150 milionů dolarů

Tento dům postavila v roce 1988 žena Aarona Spellinga Cindy. Aaron Spelling je otcem Tory Spelling, kterou jistě spousta z Vás zná jako Donu ze seriálu Beverly Hills 90210. Aaron je světoznámý producent (Dynastie, Beverly Hills 90210, Charlieho andílci). Jako již tradičně, dům obsahuje bazény, hřiště, dráhu na bruslení, také na bowling, je zde dokonce i soukromá plantáž, muzeum panenek, celkem tedy 123 pokojů. Jedno celé patro je údajně pouze šatna, také je zde jedna velká místnost speciálně pro balení dárků. V roce 2009 se tento dům prodával za 150 milionů dolarů, což z něj dělalo nejdražší dům v USA. Později, (jen) za 85 milionů dolarů ho koupila Petra Ecclestone, dcera Bernieho Ecclestona, kterého jistě zná každý motoristický fanoušek a ten kdo ne, tak pro úplnost je to člověk, který „vládne“ formuli 1, přezdívá se mu diktátor a má majetek přes 90 miliard korun.

 

7 Pinnacle, Montana

Cena: 155 milionů dolarů

Tato jak to říct, obří horská chata je domovem Tima a Edry Blixsethových, vlastníků Yellowstonského klubu, což jak jsem pochopil je golfový a lyžařský klub pro milionáře a nachází se v Montaně. Tento dům je určitě nejmenší ze všech, které jsou na našem seznamu, má „pouze“ 10 ložnic. Má však každý centimetr podlahy vyhřívaný, stejně tak jako příjezdovou cestu a dokonce obsahuje i krb v každé z koupelen. Je zde také obří vinný sklep.

 

6 Franchuk Villa, Kensington (Anglie – Londýn)

Cena: 160 milionů dolarů +

Tato vila fungovala až do roku 1997 jako dívčí škola. Pak byla odkoupena, zrenovována vývojářem Mikem Spinkem (instaloval například podzemní bazén) a prodána Eleně Franchuk, která je známá jako přední bojovnice proti Aids. Je to dcera bývalého ukrajinského prezidenta a koupila tuto pěti podlažní vilu s 10 ložnicemi za rekordní cenu přesahující částku 160 milionů dolarů.

Total
0
Shares
Související články
vánoce tipy
Read More

Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023

Blíží se Vánoce a s nimi otázka, co letos pod stromečkem udělá největší radost. Pro ty, kteří hledají inspiraci, přinášíme Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023. Od inovativních gadgetů až po klasické perly – naše seznamování nabízí pestrý výběr dárků, které potěší každého na vašem seznamu. Připravte se na skvělé Vánoce plné radosti a překvapení
domácnost
Read More

10 tipů, jak vyčistit domácnost. Levně a ekologicky

Každý den na nás čeká buď kopa prádla na vyprání, vysávání a vytírání podlahy nebo třeba jen utírání prachu. Zkuste se odhodlat a změnit váš systém na mnohem šetrnější, ekologičtější a levnější variantu, se kterou půjde každodenní úklid jedna báseň. Ekologické čisticí prostředky si totiž vytvoříte v pohodlí vašeho domova.
Total
0
Share