TOP 10 Nejúžasnější bazény na světě

Kdo by neměl rád bazény? V letních měsících jsou hojně vyhledávány, v zimně je to naopak příjemné odreagování. Už dávno neplatí, že bazén je kulatý, nebo ve tvaru čtverce a už vůbec, že musí být na zemi! V našem dalším unikátním žebříčku se podíváme na ty nejúžasnější bazény na světě!

 

10 Seagaia Ocean Dome, Japonsko

Tohle je bazén z největší zatahovatelnou střechou na světě. Nachází se v Japonsku, přesněji řečeno v Miyazaki v komplexu známém jako Ocean Dome. Zaujímá plochu 300 x 100 metrů.

10

 

9 Bazén s akváriem v Golden Nugget, Las Vegas

Pěkně si tak plavete v bazénu a podíváte se kolem sebe a zjistíte, že pár metrů od vás plave žralok a spousta dalších ryb z širého moře. Než se vrhnete na kasína, určitě se zde zastavte, je to krása.

9

 

8 232 West 15th Street, New York

Je sice pouze 5,5 metru dlouhý a něco málo přes 2 metry hluboký, přesto je ale neobvyklý. Proč? Je uvnitř historické budovy přesně na rozcestí, mezi Chelsea a Meatpackingem. Tento bazén je přímo v obývacím pokoji. Kdo by nechtěl zažít tu idylku rochnit se v bazénku a pak jen pár metrů skočit k tv a dát si pivečko :))

8

 

7 Bazén San Alfonso del Mar Seawater, Chile

Tohle je pro změnu největší bazén na světě. Měří neuvěřitelných 1012 metrů, tedy více, než kilometr! Největší hloubka dosahuje 3,5 metru. Tady by ten známý slovní prohoz “jdu si dát pár bazénů a příjdu” asi tak neobstál, co myslíte? 🙂

7

 

6 Bazén v Joule Hotelu, Dallas

Kdysi to bývala budova Národní banky, dokud tuto budovu někdo neodkoupil a neudělal z ní luxusní hotel. Místo jednoho z balkónů zde čouhá bazén.

6

 

5 Nemo 33, Belgie

Pro změnu tu máme nejhlubší bazén na světě. Slouží hlavně pro nácviky potápěčů a potápěčské kurzy. Je hluboký úctyhodných 35 metrů.

5

 

4 Tangga dům, Singapur

Vypadá to úžasně, co myslíte? Bazén obklopuje dvě strany domu a má krásně průzračné stěny. Těžko říct, kolik tak údržba může stát, nicméně každý teď určitě na sekundu pomyslel, že by si jednou něco takového chtěl pořídit, co? 🙂

4

 

3 Marina Bay Sands Skypark, Singapur

Marina Bay Sands je luxusní kasino a hotel. Hosté mohou navštívit tamější bazén a zpříjemnit si tak chvilky, ale hlavně zažít neskutečný pocit a zážitek z pohledu a adrenalinu při koupání v něm. Je totiž na střeše a máte k němu nádherný výhled.

3

 

2 Shaw, Vancouver

Od teď nechť se každý, kdo jde na bazén nejdříve podívá nad sebe! Jednou by tam totiž mohl spatřit někoho plavat. Tento bazén se nachází v soukromé rezidenci ve Vancouveru a je situován jako část střechy.

2

 

1 Ubud Hanging Gardens Resort, Bali

Ubud Hanging Gardens – luxusní rezort mezi sopkami, lesy v srdci Bali. Bazén je pak situovaný na rokli, odkud je krásný výhled. No řekněte sami, není to nádhera..

1

 

Tak co říkáte na nejoriginálnější, nejkrásnější, nejúžasnější bazény na světě? Líbí? Který je váš favorit? Mě se prostě líbí jednoznačně jednička a pak ještě číslo 8. Musí být fajn pocit mít v obýváku bazén, nemyslíte? 😀

 

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share