TOP 10 Nejkrásnější mešity na světě

1. Al Haram


Největší a nejkrásnější mešita světa. Nachází se v Mece, Saúdské Arábii. Pro představu, jak je tato mešita obří, si představme 4 miliony lidí, jak v jejich prostorách nabízejí své modlitby. Ano, tak je velká. Nachází se v centru města a má 9 nádherných a bohatě ozdobených minaretů. Každý materiál a část je vytvořená z toho nejlepšího, co se pro danou věc hodí. Naskýtá se na ni takový pohled, který ani nejde vyjádřit slovy. Používá se pro účely poutníků muslimů jednou ročně a je to nejposvátnější a nejzbožnější místo na celém světě.

 

Většina z nás mešitu ani pořádně nikdy neviděla, ale reálný pohled na ni v celé kráse musí být jedinečný. Jsou to jedinečná architektonická díla, vyšperkovaná do poslední částečky. Až pojedete do některých z těchto destinací, zakřížkujte si návštěvu některé z těchto mešit a nebudete litovat! Věřím, že jste si žebříček užili 🙂

 

Zdroj: top10hm.com

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share