TOP 10 Nejlépe hodnocené filmy dle ČSFD

V československé filmové databázi lze najít veškeré filmy a seriály, které jsou zde hodnoceny jednotlivými uživateli. Když se tedy rozhodujeme o výběru filmu, který bychom si chtěli pustit, není nic jednoduššího, než se sem mrknout a zjistit zda nám daný film za to stojí. Můžeme se zde dočíst, o čem daný pořad je, jednotlivé názory, komentáře a také zde zjistit, kolika procenty je daný film ohodnocený.  Pro zajímavost jsme pro vás připravili 10 nejlépe hodnocených filmů, dle této databáze. Z následujícího žebříčku je patrné, že jednotlivé hodnocení se liší kolikrát jen desetiny procent.

 

10 Rivalové / Rush (2013)

Hodnocení: 91,3%

Rivalové

Film „Rivalové“ pochází z roku 2013 a tím pádem se jedná o jeden z nejnovějších filmů, který je zařazen do naší top 10. Tento snímek vypráví skutečný příběh o dvou mužích, kteří spolu soupeří nejen v závodě formulí, ale i v běžném životě. Nicky Lauda vs. Steven Hunt právě v tom skutečném životě svedli souboj v kokpitech F1, který až hraničil s lidským životem a právě o tom je tento film. Vyniká nejen věrným zobrazením formulového závodění v 80.letech, ale především v precizních detailních záběrech a atmosféře. Film je i pro nezávodivé typy.

 

9 Nedotknutelní / Intouchables (2011)

Hodnocení: 91,4%

Nedoknutelní

Tento francouzský snímek byl natočen roku 2011. Je zde možné vidět příběh dvou lidí z velice odlišných prostředí. Jedním je bohatý muž, který je ochrnutý na celou část svého těla a dokáže pohybovat pouze hlavou. Shání pro sebe vhodného opatrovníka, který se se o něj mohl starat každý den, od rána do večera. Shodou náhod se setká s Drissem, který pochází z předměstí a nedávno opustil brány vězení. Nakonec se ukáže jako nejvhodnějším adeptem, který se o Philippa dokáže nejenom postarat, ale vytvořit mu také mnoho zpestření v jeho nesnadném životě. Film byl inspirován skutečnou událostí a zajímavé na něm je i to, že nejdříve šel do DVD distribuce a teprve poté do kin. Ve většině trháků tohoto typu to je přesně naopak. Zcela zásadní měrou ovšem uvedení do kin ovlivnilo internetové pirátství, kdy právě díky nelegálnímu stahování film nabral velkou popularitu a právě díky ní se stala cesta po světových kinech doslova krasojízdou.

 

8 Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Hodnocení: 91,5%

Dvanáct rozhněvaných mužů

Tento dramatický americký film byl natočen dle předlohy Reginalda Rose.  Je zde zachycen příběh dvanácti členů poroty, která rozhoduje o vině mladíka, jenž je obviněný z vraždy svého otce. V americkém systému to pak funguje tak, že o trestu smrti se musí všech dvanáct členů poroty shodnout na jednom verdiktu. A přesně o konverzaci mezi těmito dvanácti porotci je i celý film, jehož kamera neopustí právě jednu místnost s nimi. Atmosféra, síla konverzace i síla celého příběhu ale diváka strhne k němému zírání. Hlavní roli ve filmu ztvárnil Henry Fonda. Jedním z porotců byl i český emigrant Jiří Voskovec.

 

7 Kmotr / The Godfather (1972)

Hodnocení: 92,2%

Kmotr

Ve filmu „Kmotr“ se seznamujeme s rodinou Dona Corleona, jenž je hlavou mafie v New Yorku. Tento film zcela věrně adaptuje stejnojmennou knihu Maria Puzza, kterou chválili i samotní mafiáni. Film, jenž režíroval holywoodský veterán Francis Ford Coppola je pak brán za absolutní klasiku svého žánru, který kulturu mafiánů po 2. světové válce vystihnul jak vizuálně a hudebně, tak i herecky. Ostatně i role samotného Dona Corleona byla před filmem velmi kontroverzní. Uznávadého “Capo di tutti Capi” (Dona donů) ztvárnil Marlon Brando, který byl do té doby komik. Role se však chopil absolutně senzačně, za což byl oceněn Oscarem. Pokud chcete vidět rozvážný film, který symbolizuje zásadní předání moci v mafiánském klanu, film Kmotr se dá vřele doporučit.

 

6 Sedm / Se7en (1995)

Hodnocení: 92,3%

Sedm

Tento snímek byl nominován na Oscara a vypráví příběh dvou detektivů (Morgan Freeman a Brad Pitt). Ti vyšetřují sérii vražd, které byly inspirovány 7 smrtelnými hříchy – obžerstvím, lakotou, leností, chtíčem, pýchou, závistí a hněvem. Právě tito detektivové každý den po městě nacházejí zbídačené mrtvoly, přičemž každá je vyobrazena právě do jednoho hříchu. Film s naprosto ohromující depresivní atmosférou deštivého New Yorku ztvárnil David Fincher a pokud se chcete zatížit depresivní náladou celého posmutnělého filmu, Sedm vás v tomto nezklame.

 

5 Schindlerův seznam / Schindler’s List (1993)

Hodnocení: 92,4%

Schindlerův seznam

Tento film, natočený v roce 1993 Stevenem Spielbergem, je inspirován skutečným příběhem Oscara Schindlera, který za války zachraňoval Židy mířící do koncentračních táborů tak, že je zaměstnal. Film pak nádherně zobrazuje osobu člověka, který zprvu byl oddán jen vidinou bezbřehého zisku, načež se posléze záchrana několika desítek židů stane posláním. Film je pak zajímavý také v tom, že je celý černobílý, až na jednu pasáž, kde je vyobrazena dívka v červeném kabátku.

 

4 Zelená míle / The Green Mile (1999)

Hodnocení: 92,8%

Zelená míle

„Zelená míle“ je natočena dle předlohy románu Stephena Kinga. Zachycuje příběh Paula Edgecomba, který již žije v pečovatelském domě a vypráví příběh ze svého života, kdy byl dozorcem ve vězení pro těžké zločince. Ty už tu nečeká nic jiného, než smrt. Není zde jen dozorcem, ale hlavně bystrým pozorovatelem a popisuje tak tedy situaci a děj ve věznici. Film je to vleklý, táhlý za zaměřený na detail. A právě tím je krásný, protože se díky němu mohou lidé více vžít do rolí vězňů čekající na poslední cestu. Zelená míle je názvem pro chodbu, která vede do místnosti, kde se nachází elektrické křeslo.

 

3 Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

Hodnocení: 93,0%

Přelet nad kukaččím hnízdem

„Přelet nad kukaččím hnízdem“ pochází z prostředí psychiatrického zařízení. Sem přichází profesionální karetní hráč, který má nařízenou léčbu soudem.  Tento film vznikl v roce 1975 za režie Miloše Formana.

 

2 Forrest Gump / Forrest Gump (1994)

Hodnocení: 94,8%

Forrest Gump

Hlavní postavu Forresta Gumpa ve filmové verzi hraje Tom Hanks.  Je zde znázorněn život muže, který má IQ pod 70. Je zde velice vtipně a zajímavě popsán neobvyklý život tohoto muže, který se vždy řídí ponaučeními a rady, které získal od své matky. Důležitou postavu jeho života zde zastupuje kamarádka Jenna, která je také jeho tajnou láskou. Film je jedním z nejoceňovanějších filmů historie kinematografie. Je srdceryvný, upřímný, veselý i smutný. Asi žádný film není tak oblíbený, jako právě Forrest Gump. Právě kvůli němu Tom Hanks odmítl roli Andyho Dufresna ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Asi jde říct jen s těží, jestli udělal dobře.

 

1 Vykoupení z věznice Shawshank / The Shawshank Redemption  (1994)

Hodnocení: 95,3%

Vykoupení z věznice Shawshank

Na prvním místě se uchytil film „Vykoupení z věznice Shawshank“, který vznikl v roce 1994. Tento snímek vypráví o příběhu Andyho Dufresna, který byl odsouzen za vraždu své manželky a jejího milence. Tento zločin však nespáchal. Je zde popisován veškerý děj a příkoří, které se odehrávaly ve vězení. Toto drama bylo natočeno dle předlohy novely Stephena Kinga.

 

Zdroj: CSFD.cz

 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share