TOP 10: Zajímavá fakta o seriálu Přátelé

Seriál Přátelé je jedním z nejznámějších sitcomů historie a díky jeho popularitě se nahrálo celých deset sezón. My jsme se pak podívali na zajímavosti, které by vám ohledně přátel neměli ujít.

 

10 Gay kamarád

V prvopočátcích seriálu Přátelé, kdy producenti rozmýšleli hlavní charaktery, bylo počítáno s tím, že Chandler měl být gay. Naštěstí pro Moniku tvůrci svou odvahu ztratili.

 

9 Komparz zdarma

Jedna z nejznámějších epizod seriálu je ta, ve které byl Bruce Willis. O něco méně se ovšem ví, že v seriálu hrál zadarmo. Tedy, ne že by mu tvůrci nic nedali, nicméně on šek od nich daroval charitě.

 

8 Starší sestra staršího bratra

Ross v seriálu vystupuje jako „Starší bratr Moniky“. Ve skutečnosti je však o 3 roky mladší.

 

7 46x vyšší plat

Na začátku seriálu dostávali všichni herci dost směšných 22 tisíc dolarů za jeden díl. Poslední sérii ovšem díky drobnější stávce dostali přidáno. Každý z nich si přišel na 1 milion dolarů za díl, což je 46x více, než co pobírali na začátku.

 

6 Rozebraná kavárna

Na konci celého seriálu bylo hercům umožněno si vzít cokoliv z kavárny Central Perk, což je podnik, kde se odehrává velká část celého seriálu.

 

5 Ross byl úplně první Přítel

David Swimmer, představitel Rosse, jako první vyhrál casting a stal se tak vůbec prvním účastníkem. Jako poslední pak byla najata věčná kráska Jennifer Aniston.

 

4 Ross režisér

David Swimmer krom toho, že vyhrál jako první casting, si také sám odrežíroval 10 epizod Přátel.

 

3 Monika měla být Rachel

Představitelka Moniky, Courteney Cox, byla najata pro roli Rachel. Poprosila však producenty, zda by nemohla hrát raději Moniku, protože jí připadala její postava mnohem bližší.

 

2 Jen čtyři přátelé

V původním záměru bylo také to, že hlavní role měli být v seriálu pouze Monika, Ross, Rachel a Joy. Chandler a Phebe měli být pouze vedlejší role. 

1 Trsání ve fontáně

Ikonická úvodní znělka má tolik zajímavostí, že by o ní mohl být celý článek. Tak třeba byla natáčena až ve 4 hodiny ráno. Voda v ní pak byla v průběhu natáčení několikrát přehřívána, aby se herci nenachladili. A více co ještě? Ten slavný song, který v přátelích hraje, v tu chvíli ještě nebyl nahrán, proto jim byl v průběhu natáčení naživo zpíván.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share