TOP 10 Nejlepší vánoční filmy

Až zabalíte a následně rozbalíte všechny dárky, upečete cukroví, pošlete všem sms zprávy a nebo dopisy, navštívíte všechny osoby, co máte rádi, určitě si najdete také čas na to, podívat se na nějakou pohádku, či film, který k Vánocům neodmyslitelně patří. Na základě těchto skutečností jsme se rozhodli vám s výběrem trošku pomoci v našem dalším, unikátním žebříčku. Tentokrát je to tedy 10 nejlepších filmů, které byste si o Vánocích neměli nechat ujít.

10 Grinch

Rodinný/Fantasy/Komedie
USA/Německo, 2000, 104 min
Režie: Ron Howard

Grinch je jedním z nejbizarnějších filmů s vánoční tématikou, které jsme kdy mohli vidět, a to hlavně díky chlupatému zelenému tvorovi jménem Grinch v podání Jima Carryeho. Grinch, který musel díky svému vzhledu snášet posměšky od svých vrstevníků, se rozhodne svým spoluobčanům, které natolik nenávidí, ukrást Vánoce.

9 Vánoční koleda

Animovaný/Drama/Rodinný/Fantasy
Usa,2009,92 min
Režie: Robert Zemeckis

Původní verze byla natočena již roku 1951 ve Velké Británii, poté se film dočkal několika remaků (1976, 1977, 1999, 2000 a 2009) a právě nejnovější remake si v našem žebříčku vysloužil 9. příčku. Animovaná Vánoční koleda z roku 2009 je po vizuální stránce velmi pěkně zpracovaná. Film pojednává o starém Ebenzerovi Vydřigrošovi, který se, jako každé vánoční svátky, chová velmi sobecky. Změní to až poznávací cesta, na kterou ho vezmou duchové Vánoc a Vydřigroš si uvědomí, že by měl odčinit všechny své špatnosti než bude pozdě.

8 Vánoční příběh

Komedie/Rodinný
USA/Kanada,1983,98 min
Režie: Bob Clark

Tato rodinná komedie vypráví příběh o devítiletém Ralphovi, který si na Vánoce nepřeje nic jiného než pušku komiksového hrdiny Červeného jezdce, kterou často chodí obdivovat do výlohy obchodu. Jeho rodiče jsou ovšem toho názoru, že puška je nebezpečná a mohl by si ní vystřelit oko. To ale Ralpha neodradí a začne dělat vše pro to, aby svůj vysněný dárek nakonec dostal.

7 Noční můra před Vánocemi

Animovaný/Rodinný/Fantasy/Muzikál
USA, 1993,76 min
Režie: Henry Selick

Vánoční film známý také pod názvem Ukradené Vánoce je dalším skvostným počinem z dílny Tima Burtona. Snímek vyniká hlavně animacemi a skvělou hudbou Dannyho Elfmana. Film kombinující pohádkovou a hororovou atmosféru vypraví o smutném kostlivci Jacku Skellingtonovi, který se chce zmocnit Vánoc tím, že unese Santu.

6 Zázrak V New Yorku

Komedie/Drama/Rodinný/Fantasy
USA,1947,96 min
Režie: George Seaton

Tento film z roku 1947, ve které se příběh točí kolem otázky existence Santy Clause, se dnes stal již vánoční filmovou klasikou. Právník a malá holčička se pokoušejí dokázat, že Santa opravdu existuje a že to není pouze výplod lidské fantazie. Zázrak v New Yorku se dočkal i svého remaku a to v roce 1994.

Total
0
Shares
Loading Facebook Comments ...
3 comments
 1. hezký článek a celkově chválím i webovky, jsou vydařené..
  Jen bych se ráda vyjádřila k tomuto žebříčku ze statistického hlediska, doufám, že to nebude vadit 🙂 Koukla jsem na hodnocení všech těchto filmů na stránce http://www.csfd.cz a rozhodla jsem se seřadit je podle toho, jak vysokého procentuálního hodnocení dosáhly..

  1. Veselé Vánoce, Mr. Bean
  96%

  2.-3. Láska nebeská
  87%

  2.-3. Život je krásný
  87%

  4.-5. Ukradené Vánoce Tima Burtona
  86%
  Já osobně bych tento film dala rozhodně na 1. místo 🙂

  4.-5. Sám doma
  86%

  6.-7. Vánoční prázdniny
  84%

  6.-7. Zázrak v New Yorku
  84%

  8. Vánoční příběh
  76%

  9. Vánoční koleda
  73%

  10. Grinch
  55%
  I když Grinche bych sem nevolila vůbec, nemám ho ráda a má i nízké hodnocení.. Bohužel ale místo něj nemůžu nic moc doporučit, protože mě vánoční filmy příliš neberou 🙂 Snad jen ten Mrazík, který sice není o Vánocích, ale zima jako zima, ne? :))

  To je ode mě vše.. Snad si to nebudete brát zle 🙂 Těším se na další články..

  1. Ahoj Krissty, určitě si to neberem zle. 😉 Naopak děkujem za tuto reakci a zajímavé seřazení na základě hodnocení na CSFD. :-)) A o Mrazíkovi jsme také nejdříve přemýšleli, ale nakonec jsme se ho rozhodli do žebříčku nezařadit právě z toho důvodu jak píšeš, není O Vánocích. 🙂

Comments are closed.

Previous Article

TOP 10 Nejbláznivější vánoční stromky

Next Article

TOP 10 Nejlepší místa na oslavu Silvestra na světě

Related Posts