TOP 10 Nejlépe placení sportovci 2012

V dalším žebříčku ze sportovního prostředí Vám přinášíme deset sportovců, kteří vydělali nejvíce peněz za uplynulý rok. Žebříček byl publikovám v časopisu Forbes. Příjmy jednotlivých sportovců se skládají z jejich platů, odměn, z různých licencí atd. Uvedené příjmy jsou za období od 1. května 2011 do 1. května 2012. Nyní neváhejte a podívejte se, že poctivě trénovat se opravdu vyplatí. 🙂

10. Peyton Manning

příjem: 42.4$ mil.
sport: americký fotbal
země: USA

Quarterback, hrající za tým Denver Broncos má na svém kontě už 4 ocenění MVP v zámořské lize NFL. Americký fotbal je v USA jedním z nejoblíbenějších sportů, proto tato hvězda má takové příjmy, jaké má.

9. Cristiano Ronaldo

příjem: 42.5$ mil.
sport: fotbal
země: Portugalsko

Nedá se říct, kdo je lepší ve fotbalu, jestli Ronaldo nebo Messi. Jednoznačně však můžeme uvést, že Ronaldo má vyšší příjmy. Každý může mít vlastní názor, proč tomu tak je. Atraktivnější hra? Lepší vizáž? Hraje za Real Madrid? Nejspíše to bude kombinace několika faktorů.

8. David Beckham

příjem: 46$ mil.
sport: fotbal
země: Anglie

I přesto, že několik posledních let hraje “pouze” americkou ligu, jeho výdělky jsou pořád velmi vysoké. To se dá přisuzovat jeho vzhledu, který řada společností využívá v reklamách.

7. Phil Mickelson

příjem: 47.8$ mil.
sport: golf
země: USA

Do žebříčků se tradičně dostávajá více golfistů, takže zde Tiger Woods nebude sám. Je vidět, že golf je velice štědře dotován.

6. Kobe Bryant

příjem: 52.3$ mil.
sport: basketbal
země: USA

Černá Mamba již běhá po palubovkách NBA pěknou řádku let a pokud ještě pár let vydrží, může se klidně stát, že bude nejlepším střelcem celé historie zámořské basketbalové ligy. Jak víme,v jeho týmu se letos sešlo mnoho hvězd, takže by Kobe klidně mohl získat ještě nějaký ten prsten šampiona.

5. Roger Federer

příjem: 52.7$ mil.
sport: tenis
země: Švýcarsko

Roger Federer se na vrcholu pohybuje mnoho let. Proto se lidé nemohou divit, když vidí jeho příjmy za poslední rok.

4. LeBron James

příjem: 53$ mil.
sport: basketbal
země: USA

Mnoha lidmi odsuzovaný sportovec, který získal mnoho nepřátel svým přestupem do Miami Heat, kde vytvořil slavnou velkou trojku spolu s Dwyanem Wadem a Chrisem Boshem. Avšak nikdo mu nemůže upřít to, že je jedním z nejlepších, ne-li nejlepší hráč světa, který se nedávno stal i držitelem titulu NBA, a tím umlčel mnoho pochybovačů.

3. Tiger Woods

příjem: 59.4$ mil.
sport: golf
země: USA

Býval dlouhý čas světovou jedničkou, avšak po jeho aféře s milenkami to už není ono. Jasné však je, i kdyby Tyger Woods nikdy nevzal golfovou hůl do ruky bude bezesporu jedním s nejúspěšnějších golfistů všech dob. To samozřejmě neznamená, že by to zabalil a nechtěl se dostat zpátky na vrchol, což se mu ještě určitě může podařit. A třeba se vrátí i na vrchol v příjmech mezi sportovci, kde byl neuvěřitelných 12 let.

2. Manny Pacquiao

příjem: 62$ mil.
sport: box
země: Filipíny

Těsně před vrcholem skončil filipínský boxer, i když přišel o titul mistra světa ve welterové váze. Porážku utrpěl z boxerem Timothym Bradleym.

1. Floyd Mayweather

příjem: 85$ mil.
sport: box
země: USA

Nejlépe placeným sportovcem za uplynulý rok se stal americký boxer Floyd Mayweather, jenž je příhodně přezdívaný Money. Překvapivě v ringu strávil za poslední dobu jen jendu hodinu, jelikož si musel odpykat trest ve vězení.

Pro zajímavost nejlépe placenou sportovkyní je tenistka Maria Sharapovová s příjmy 27.9$ mil., což ji řadí na 26. místo mezi nejlépe placenými sportovci na světě za rok 2012. Závěrem si každý položme otázku, zaslouží si tito sportovci tolik peněz nebo se to někomu zdá příliš? Neváhejte o tom diskutovat přímo zde pod článkem!

 

Zdroj: topendsports.com

Total
0
Shares
Související články
rekvalifikační kurzy
Read More

Top 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním: Získejte nové dovednosti a otevřete si dveře k úspěšné kariéře

Proměnlivá pracovní krajina vyžaduje neustálé rozvoj a adaptaci. Rekvalifikace se stává stále důležitější, protože nám umožňuje získat nové dovednosti a uplatnit se v rychle se rozvíjejících odvětvích. V tomto článku vám představíme TOP 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním, které vám mohou otevřít dveře k úspěšné kariéře.
Read More

TOP 10 Fitness trendy

Už vás nudí chodit každý týden do fitka? Už vás nebaví pořizovat si domů stále další a další…
Total
0
Share