TOP 10: Nejlepší animované filmy ze studia DreamWorks

Steven Spielberg, Jeffrey Katzenberg a David Geffen – tito tři pánové založili v roce 1994 studio DreamWorks. DreamWorks je americkou produkční společností, z jejíž dílny vycházejí filmy, televizní programy a videohry. Ústředí této společnosti je ve Spojených státech amerických v Kalifornii. V tomto studiu vzniklo již mnoho zajímavých filmů a určitě jste již některé z nich viděli. A pokud ne, můžete se v následujícím žebříčku seznámit s animovanými filmy, jejichž tvůrcem je právě studio DreamWorks.

 

10 Croodsovi (The Croods) – 2013

Croodsovi

Animovaný film Croodsovi vás seznámí s pravěkou rodinou, která žije podle různých pravidel. Pravidla se stanovili z důvodu přežití. Jedním z pravidel je, že z jeskyně vychází jen v případě potřeby, například při shánění obživy. Nešťastnou náhodou je ale jejich jeskyně zničena a oni se musí vydat na cestu do neznáma. Pokud vás zajímá, co všechno je na jejich cestě čeká a jaká na ně číhají nebezpečí, nezbývá vám nic jiného, než si tuto dobrodružnou animovanou komedii pustit.

 

9 Kung Fu Panda (Kung Fu Panda) – 2008

Kung Fu panda

Tento americký animovaný film vznikl v roce 2008 za režie Johna Stevensona a Marka Osborna. Kung Fu Panda měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes 15. května 2008. Tento snímek je velice populární u diváků a dostal i velmi příznivé hodnocení od filmových kritiků. Hlavním hrdinou je zde panda Po, který pracuje u svého otce v restauraci. Po má jeden velký sen – chtěl by se stát legendárním mistrem v kung-fu. V roce 2011 došlo k natočení volného pokračování a vznikl tak Kung Fu Panda 2.

 

8 Příběh žraloka (Shark Tale) – 2004

Příběh žraloka

Příběh tohoto filmu vás zanese do podmořského animovaného světa. Animovaným postavičkám propůjčil svůj hlas slavné osobnosti, jako například Will Smith (Oscar), Robert De Niro (Don Lino), Renée Zellweger (Angie), Angelina Jolie (Lola) a další. Studio se snažilo, aby se jednotlivé postavy podobali hercům, kteří je dabují. Robert De Niro byl inspirací pro ztvárnění Dona Lina, včetně jeho pihy na tváři.

 

7 Jak vycvičit draka (How to Train Your Dragon) – 2010

Jak vycvičit draka

Pokud jste velkými fanoušky draků, máte zajištěno, že vás tento animovaný film bude bavit. Děj vás zanese do oblasti drsného severu, kde se setkáte s drsnými Vikingy, kteří neustále bojují s draky, kteří neustále útočí na jejich vesnici a okrádají je o jejich stáda ovcí. Pokud se vám tento animák zalíbí, máte k dispozici další díl, který vyšel v roce 2014 – Jak vycvičit draka 2.

 

6 Turbo (Turbo) – 2013

Turbo

Turbo – tak se jmenuje jeden malý šnek, který, jak už to tak u šneků bývá, nepatří mezi nejrychlejší tvory na planetě. Tohoto šneka to ovšem tak mrzí, že se neustále snaží trénovat, aby svou rychlost zlepšil. Má totiž jeden velký sen  – chtěl by se stát nejrychlejším světovým závodníkem a k tomu mu jeho hlemýždí tempo rozhodně stačit nebude. Pokud vás zajímá, zda se mu splní jeho velký sen, se dozvíte v tomto animovaném filmu.

 

5 Za plotem (Over the Hedge) – 2006

Za plotem

Film „Za plotem“ je jedním z nejstarších filmů, na našem žebříčku. Tento animák vyšel již v roce 2006. Hlasy jednotlivých postaviček byly v originále namluveny například herci, jako je Bruce Willis, Garry Shandling, Avril Lavigne a dalšími. V okamžiku, kdy přijde jaro, se začnou zvířátka probouzet ze zimního spánku a jejich úkolem je nahromadit co největší zásoby do další zimy. Co je ovšem překvapí je to, že zatímco spaly, vyrostl v jejich okolí velký zelený živý plot. Pokud vás zajímá, co se za plotem skrývá a zda zvířátka dostanou dost odvahy, aby místo za plotem prozkoumali, se dovíte jen v tom případě, když si tento film pustíte.

 

4 Tučňáci z Madagaskaru (The Penguins of Madagascar) –  2014

Tučňáci z Madagaskaru

Tučňáky z Madagaskaru jsme mohli poprvé v kinech vidět v roce 2014. Tento film byl jedním z velice očekávaných filmů. S těmito tučňáky jste se totiž mohli setkat již ve filmu Madagaskar, kde měli svou roli. Tento snímek patří ovšem pouze jim. Seznámil nás s tajemstvími super tajných agentů na světě – Skippera, Rica a Vojína. Tito tři „ptáčkové“ jsou připraveni kdykoliv zasáhnout v ohrožení světa.

 

3 Madagaskar (Madagascar) – 2005

Madagaskar

Madagaskar vás seznámí se čtveřicí zvířecích kamarádů, kteří jsou hlavními postavy tohoto animovaného snímku. Zebra Marty, lev Alex, hrošice Glorie a žirafa Melman spolu žijí poklidně v zoologické zahradě a dostává se jim té nejlepší péče. V jejich poklidném životě ovšem nastane zlom v okamžiku, kdy se jeden z nich ztratí a jeho kamarádi se ho vydají hledat. Osud je nakonec zanese na malý ostrov, kde se setkají s opravdovým životem v divočině. U filmu Madagaskar se rozhodně nebudete nudit. V roce 2008 vyšel druhý díl Madagaskar 2: Útěk do Afriky a v roce 2012 díl třetí – Madagaskar 3.

 

2 Shrek (Shrek)- 2001

Shrek

Není snad nikdo, kdo by neznal velkého zeleného obra s tykadly – Shreka, který si žil docela sám a šťastně ve svém domku v bažině do té doby, než narazil na ukecaného osla, který neumí být chvíli zticha. Příběh nás zavede do pohádkového světa, kde se neustále něco děje. Právě tento animovaný dobrodružný film vznikl v dílně studia DreamWorks v roce 2001 a později ho následoval Shrek 2 (2004) a Shrek Třetí (2007). Mnohdy jste se určitě již setkali s tím, že první díl má vždy velké obliby a kolikráte ty další za nic moc nestojí. To ovšem u Shreka nehrozí. V každém z filmů se odehrává jiný příběh, který zaujme a pobaví nejenom dětské diváky. A pro velké milovníky Shreka je tu ještě Shrek: Zvonec a konec.

1 Konečně doma (Home) – 2015

Konečně doma

Film „Konečně doma“ vznikl za režie Tima Johnsona a osloví spíše dětské diváky. Příběh nás seznámí s mimozemskými vetřelci, kteří se z ničeho nic objeví na naší planetě. Jejich původní planetu zničili nepřátelští Gorgové a oni pro sebe hledají nové útočiště. Velkým lákadlem je určitě to, že v originálním znění zaslechneme hlas Jima Parsonse (představitel Sheldna ze seriálu Teorie velkého třesku), Rihanny a Jenifer Lopezové.

Total
0
Shares
Související články
zombie
Read More

10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Kolik zombie filmů už jste viděli? A kolik z nich se vám doopravdy líbilo? Pravdou je, že zombie filmů vzniká tolik, že jsou všechny takzvaně na jedno brdo. Jeden nerozeznáte od druhého a všechny jsou o tom samém – zachránit si holý život před krvelačnými nemrtvými. Přesto existuje několik zombie filmů, které se doopravdy vymykají. Které to jsou?
vánoční film
Read More

TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

Vánoce už jsou vážně za rohem a málokdo z nás si dovede představit svátky bez pohádek a typicky vánočních filmů. Není nic lepšího, než se zachumlat do svetru, deky, vzít si talířek cukroví nebo chuťovek a za blikajících světýlek od vánočního stromečku nasávat atmosféru svátků z filmotéky. Které filmy prostě milujeme, že si je o Vánocích pouštíme zas a znovu? Mrkněte na desítku těch legendárních – tedy kromě Popelky, která je prostě samozřejmostí.
Netflix
Read More

TOP 10: Nejdražší filmové projekty z dílny netflix

Netflix se stal během krátkého času světovým trhákem, který se z životů lidí jen tak neodpáře. Nastolil novou úroveň televizní zábavy a ze svého trůnu ve světě streamovacích služeb nehodlá ustupovat. I proto dělá všechno proto, aby se uživatelé pravidelně vraceli. Přináší jim například skvělou podívanou, která ale něco stojí. Jaké nejdražší filmové projekty nám Netflix doposud přinesl?
Total
0
Share