TOP 10 Filmy, které byly inspirací pro skutečné zločiny

Ve filmové oblasti existuje spousta filmů, které člověka nějakým způsobem dokáží inspirovat, motivovat. Ne vždy se však jedná o tu správnou inspiraci. V našem dalším žebříčku se totiž podíváme na případy filmů, které člověka sice motivovaly, ale k činům, kterými se porušil zákon.

 

10 Projekt X (Project X)

Projekt X

V tomto komediálním snímku uspořádá banda teenagerů párty, zatímco jsou jejich rodiče pryč. Vše se ale rychle vymkne kontrole – drogy, zbraně, požár. Mnoho mladých si po zhlédnutí filmu pravděpodobně řekla, že uspořádat nějakou takovou nezapomenutelnou párty by nemusel být vůbec špatný nápad.

Epidemie napodobení Projekt X se rozjela podobně jako samotná filmová párty. Incidenty byly nejčastěji hlášeny z míst jako Texas, Utah a Florida. Škody na majetku byly obrovské, několik lidí bylo zraněno, někteří velmi vážně (většinou v důsledku postřelení) a mnoho teenagerů bylo zadrženo pod vlivem drog nebo alkoholu. Jeden z incidentů končil tak, že policie musela zachraňovat opilou, nahou dívku, kterou v autě vezla banda chlapců. Problémy se rozrostly do takové míry, že samotní Warner Brothers k tomuto vydali vyjádření se slovy – „Lidi. Je to film. Vykašlete se na to!“

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share