TOP 10: Nejlepší kryptoměny 2021 podle hodnoty

Jaká je nejlepší kryptoměna podle hodnoty právě teď? Tady je náš průvodce bitcoiny, etherem, dogecoiny, binancecoiny a dalšími…

Je docela snadné zjistit, jaká je nejlepší kryptoměna v daném okamžiku: v zásadě je to bitcoin. Trh se však pohybuje tak rychle, že je mnohem těžší držet krok s tím, co se děje pod ním.

A je důležité, abyste to věděli, protože investice do kryptoměny mohou být riskantní záležitostí. Kryptoměnový trh je mnohem volatilnější než tradiční akcie, přičemž některé mince rychle rostou na hodnotě a pak klesají stejně rychle. Například bitcoin vzrostl ze 45 000 USD v březnu 2021 na maximum 63 000 USD v polovině dubna 2021 – poté se v květnu 2021 propadl na 35 000 USD.

Pokud se rozhodnete koupit kryptoměnu, dobrou radou je nikdy neutratit více, než si můžete dovolit ztratit. Vypočítejte vliv na vaši investici, pokud by mince, kterou jste vlastnili, přes noc poklesla o 20%, 50% nebo dokonce 80%, a zvažte, zda si můžete dovolit vydržet v naději, že hodnoty opět vzrostou, nebo pokud byste byli v pokušení prodat se ztrátou.

I když všichni víme o bitcoinech, existují stovky, ne-li tisíce, jiných kryptoměn. Mnohé z nich jsou alternativní – údajně vylepšené – verze bitcoinů, ale jiné, jako Ethereum, Cardano a Chainlink, ty jsou mnohem více než jen měnou. A pak je tu dogecoin, který začal jako vtip, ale nyní je jednou z nejcennějších kryptoměn, plus další „memecoiny“, jako je mince Shiba Inu.

Nejnovější zprávy o kryptoměnách (aktualizováno 20. května)

  • Ethereum v příspěvku na blogu oznámilo, že nový model Ethereum 2.0, jehož uvedení na trh se očekává v „následujících měsících“, bude o 99,95% šetrnější k životnímu prostředí.
  • Mnoho z nejlepších kryptoměn se zotavuje po šokujícím pádu, kdy v jedné fázi došlo k vymazání téměř 1 bilionu $ z trhu . 
  • Bitcoin se za hodinu propadl o více než 23% na 30 415 USD, což je nejnižší hodnota od ledna, ačkoli od té doby znovu získala určitou pozici a v současné době je na 40 000+- USD.
  • Několikanásobný pokles nastal poté, co Čína zakázala finančním institucím provádět kryptoměnové transakce . Ve stejné době, zpráva JPMorgan uvedl, že investoři byli dumping Bitcoin ve prospěch zlata.
  • Nicméně, anti-Elon Musk kryptoměna nazvaná StopElon vzrostla o více než 1800% za jeden den.
  • Kryptotrh byl již v režimu obnovy po týdnu horské dráhy, což částečně vyvolal tweet Elona Muska, že Tesla již nebude přijímat bitcoiny jako platby .

Jaká je nejlepší kryptoměna podle hodnoty?

Jaká je tedy nejlepší kryptoměna právě teď? Jedním z přístupů je podívat se na tržní kapitalizaci – v podstatě na celkovou dolarovou hodnotu akcií společnosti. A v tomto ohledu je těžké vidět nad rámec bitcoinů a etherea, které mají značné náskoky před svou konkurencí.

Můžete se také podívat na cenu jednotlivé kryptoměnové akcie nebo mince, což je užitečné pro zjištění, jak dobře (nebo jinak) si kryptoměna vede, ale ne vždy to vypovídá celý příběh. Nyní tedy držíme tržní strop pro tuto příručku pro nejlepší umělce v oblasti kryptoměny.

To znamená, že mnoho dalších krypto projektů uvedených níže je velmi zajímavých a rozhodně stojí za to se jimi dále zabývat. A s novými kryptoměnami, jako jsou SafeMoon a Chia, které se objevují zdánlivě každý den, budeme pravidelně aktualizovat tento špičkový seznam kryptoměn.

Takže: zde jsou všechny nejlepší kryptoměny (podle tržního stropu k 20. květnu).

1. Bitcoin (BTC)

(Pixabay)

Bitcoin market cap: 740 miliard dolarů

Hodnota bitcoinu: 39 500 USD

Bitcoinový příběh: Bitcoin existuje od roku 2008 a je kryptoměnou s modrým čipem. Má zdaleka největší tržní kapitalizaci, nejvyšší hodnotu mince a největší síť uživatelů. 

Bitcoin vytvořil neznámá osoba nebo skupina, která se jmenuje Satoshi Nakamoto. Měla to být hotovost budoucnosti a přestože ji dnes můžete použít k nákupu mnoha zboží a služeb, nepoužijete ji k nákupu šálku kávy, protože transakční náklady by byly příliš vysoké. 

Přemýšlejte o bitcoinu jako o zlatě budoucnosti: není užitečný pro každodenní transakce, ale máte v něm uloženou hodnotu. Je to také jako zlato v tom, že má omezenou zásobu, což je jedna z věcí, díky nimž jsou bitcoiny pro investory tak atraktivní: bude vydáno celkem 21 milionů bitcoinů, což činí bitcoiny odolné vůči inflaci

Historie výkonu bitcoinů : Stejně jako všechna krypta, bitcoin začínal prakticky za nic. V roce 2017 vzrostl z méně než 1 000 USD na více než 20 000 USD, ale během roku klesl na 4 000 USD. Na konci roku 2020 začala opět cena prudce stoupat, tentokrát z přibližně 10 000 USD na maximum více než 60 000 USD, minulý týden prudce poklesla, hlavně kvůli různým tweetům Elona Muska. Další poklesy tento týden vyvrcholily velkým poklesem včera (19. května); v současné době má hodnotu kolem 39 500 USD. 

Jak nakupovat bitcoiny: Bitcoiny lze zakoupit na kryptoburzách, jako jsou Coinbase, Binance a Kraken; v bitcoinových bankomatech; na PayPal; a na Robinhood . Nenechte se odradit vysokou cenou mince: na Coinbase můžete do bitcoinů investovat pouze pouhých 25 $.

Total
0
Shares
Související články
rozhodnutí
Read More

Top 10 Novoročních rozhodnutí

Nový rok je jako neotevřená kniha plná příležitostí a možností pro nová začátky. Chcete-li udělat z příštího roku ten nejlepší rok svého života, přinášíme vám Top 10 Novoročních rozhodnutí. Od osobního rozvoje až po péči o zdraví – naše doporučení vám pomůže vytvořit plán, který vás povede k dosažení vašich cílů a k naplněnému a šťastnému roce.
dovolená
Read More

Top 10 míst pro zimní dovolenou

Zima je tady a s ní přichází čas na zasněžené dobrodružství! Pokud váháte, kam vyrazit na zimní dovolenou, máme pro vás Top 10 míst, která vás okouzlí svou krásou a nabídnou nezapomenutelný zážitek. Od horských středisek se sjezdovkami po kouzelná města plná vánoční atmosféry – naše výběr zimních destinací slibuje skvělý mix dobrodružství a odpočinku pro každého milovníka zimních radovánek.
Total
0
Share