TOP 10: Nejlepší kryptoměny 2021 podle hodnoty

2. Ethereum (ETH)

Kryptoměna Ethereum | Kurz, cena a jak ho koupit - Seznam Zprávy

Ethereum market cap: 308 miliard dolarů

Hodnota etheru: 2 655 USD

Příběh Ethereum: Pokud existuje další uchazeč o nejlepší titul kryptoměny, pak je to Ethereum. Ale nekonkuruje bitcoinu. Je důležité si uvědomit, že mnoho takzvaných kryptoměn není přímou měnou jako bitcoin. Některé, například Ethereum, jsou místo toho jedinečné technologie, které mají také mincovní složku. V případě Etherea se jeho měna nazývá Ether a může být použita v aplikacích běžících na platformě Ethereum. 

Ethereum je lídrem v oblasti platforem „smart contract“. Zatímco bitcoin byl vytvořen pro jeden případ použití – měna – Ethereum bylo založeno Vitalikem Buterinem v roce 2015 s většími a širšími ambicemi. Blockchain, na kterém běží, je programovatelný, což znamená, že může spouštět programy nebo aplikace decentralizovaným způsobem, tj. Na milionech počítačů najednou. To otevírá mnoho možných případů použití, od technologií a financí až po hraní her a sběratelské předměty, což z Ethereum dělá atraktivní investici.

Za zmínku stojí také to, že brzy přijde nová verze Etherea. Mimo jiné ethereum 2.0 bude údajně od 99,95% šetrnější k životnímu prostředí než u současného modelu.

Historie výkonu Ethereum: V uplynulém roce stoupla cena Etherea z přibližně 200 $ na více než 3000 $. Ve skutečnosti nedávno prošel poprvé na začátku května 4 000 USD a v poslední době dosáhl historického maxima více než 4 350 USD, ale tento týden prudce poklesl a aktuálně se pohybuje kolem 2 655 USD.

Jak nakupovat Ethereum: ETH si můžete koupit na hlavních kryptoburzách, Robinhood a PayPal.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share